Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

W czwartkowe popołudnie, w murach I LO odbył się koncert poświęcony pamięci wieloletniemu dyrektorowi I LO Jackowi Skibie, który w dziejach szkoły zapisał się złotymi zgłoskami.

Koncert piosenki poetyckiej im. Jacka Skiby zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod przewodnictwem prof.Elżbiety Kaźmierczak i prof. Anny Przybył był nie tylko ucztą duchową, ale także okazją do przywołania wielu pięknych wspomnień związanych z postacią dyrektora Skiby, szczególnie, że gośćmi specjalnymi wydarzenia była najbliższa rodzina zmarłego w ubiegłym roku byłego dyrektora.

zdjecie

Jacek Skiba to postać w historii I Liceum Ogólnokształcącego wyjątkowa. Stojąc przez długie lata na czele szkoły, stał się jednym z najważniejszych wyznaczników jej współczesnego okresu. Osobą wspominaną zawsze niezwykle ciepło i serdecznie zarówno przez współpracowników, jak i całe pokolenia uczniów i wychowanków.

- Pożegnaliśmy go w zeszłym roku z wielkim żalem i smutkiem, a jednocześnie z przeświadczeniem, że pamięć tego niezwykłego, bardzo skromnego człowieka należy kultywować i na stałe utrwalić w historii ostrowskiej Alma Mater. Bo, choć historia to bogata i chlubna, nigdy nadto pamięci o tych, którzy w wyjątkowy sposób przyczyniali się do utrwalania statusu I Liceum jako szkoły kultywującej swoje wielkie tradycje, a jednocześnie otwartej na nowoczesność i wymagania zmieniających się czasów. Dyrektor Skiba był właśnie jedną z tych osób, dzięki którym ostrowska Alma Mater nie zapominając o swej przeszłości, jednocześnie cały czas ewoluowała, dotrzymując kroku wymaganiom współczesności- podkreślali organizatorzy.

zdjecie

Przemijalność czasu, ulotność życia była jednym z ważnych tematów koncertu. Refleksja o czasie towarzyszyła w wykonywanych utworach, dobranych z niezwykłą precyzją i wrażliwością, ale także w poetyckiej rozmowie, którą pomiędzy utworami prezentowali Kornelia Kopa i Jarosław Kuźma. Niezwykle emocjonalne było również zakończenie, gdy na scenie przy akompaniamencie piosenki „Wracam do domu” została zaprezentowana multimedialna i fotograficzna opowieść o dyrektorze pt.”Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…

Koncert był okazją zarówno do rozmawiania i wspominania okresu, kiedy Jacek Skiba przewodził I LO, jak i do wspominania jego jako człowieka. Człowieka ciepłego, serdecznego, życzliwego, humanisty o wielkim sercu. Wśród licznie zgromadzonych widzów nie zabrakło gości specjalnych, takich jak najbliższej rodziny dyrektora Skiby, starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego, przyjaciół, znajomych.  Mieli oni okazję wysłuchać wyjątkowo emocjonalnego i poruszającego koncertu w wykonaniu uczniów szkoły.

zdjecie

Podczas koncertu zagrano i zaśpiewano wiele evergreenów, niezapomnianych przebojów, takich jak: „Jeszcze w zielone gramy” z repertuaru Wojciecha Młynarskiego, „Zegarmistrz światła purpurowy” Tadeusza Woźniaka, czy utwory grupy Stare Dobre Małżeństwo. Wykonane brawurowo i niezwykle poetycko przez twórców wczorajszego koncertu zapewne na długo pozostaną w pamięci tych wszystkich, którzy tego niezwykłego popołudnia mieli okazję słuchać ich w auli naszego liceum.

Podczas koncertu swoją wrażliwością i wspomnieniami o dyrektorze podzielili się:

Maria Sołtysiak, Nicola Bielecka, Hanna Świtała, Wiktoria Prajzner, Agata Kieliba, Aleksandra Wiśniewska, Klaudia Kusa, Joanna Skoczylas, Maja Kupczyk, Ola Kupczyk, Ola Pakulska, Zofia Kempińska, Julia Matuszkiewicz, Zuzia Perlińska, Michał Dryjański, Marcel Świtała, Kornelia Kopa, Jarosław Kuźma, Hanna Różanek, Szkolny Chór „Chanson” pod dyrekcją Macieja Bąka, Mikołaj Chmielecki - obsługa techniczna.

Odwiedzin: 32
dsc05112.jpg dsc05119.jpg dsc05122.jpg dsc05129.jpg dsc05130.jpg dsc05212.jpg dsc05253.jpg dsc05257.jpg dsc05275.jpg dscf2829.jpg dscf2830.jpg dscf2836.jpg dscf2842.jpg dscf2847.jpg dscf2849.jpg dscf2853.jpg dscf2857.jpg dscf2861.jpg dscf2862.jpg dscf2875.jpg dscf2885.jpg dscf2893.jpg dscf2895.jpg dscf2897.jpg dscf2902.jpg dscf2923.jpg dscf2925.jpg dscf2926.jpg dscf2932.jpg dscf2938.jpg dscf2943.jpg dscf2949.jpg dscf2954.jpg dscf2958.jpg dscf2961.jpg