Najbardziej skuteczna metoda leczenia chorych zakażonych koronawirusem to respiratoterpia. Dlatego to właśnie respiratory są najbardziej pożądanym sprzętem medycznym. W obliczu rozmiaru epidemii wsparcie na zakup najnowszych urządzeń dla ostrowskiego szpitala kierowane jest z różnych stron: administracji rządowej, samorządów, jak również firm prywatnych, ale także osób indywidualnych. Szpital dwoi się troi, aby kupić za przekazywane środki nieosiągalne niemal wyposażenie.

zdjecie

Obecna sytuacja epidemologiczna, ale także wyposażenie w niezbędne środki i wsparcie płynące z różnych stron do największej lecznicy w powiecie były przedmiotem briefingu, który odbył się 17 marca 2020 r. przed bramą wjazdową do ostrowskiego szpitala.

zdjecie

Dziennikarze doświadczyli osobiście tego co czeka wszystkich chcących wejść na teren szpitala. A ten przygotowując się na zwiększoną liczbę zakażonych koronawirusem wprowadza kolejne obostrzenia.  Wstęp na teren mają tylko pacjenci, którzy musze najpierw przejść przez śluzy umiejscowione w namiotach.

zdjecie

Nadal obowiązuje ścisły zakaz odwiedzin. Wstrzymane „planówki’’, zamknięto dostęp do zakładu rehabilitacji. Wstrzymano prace budowlane na realizowanych inwestycjach.  Wszystko po to, by zminimalizować ryzyko.

W ciągu ostatnich dni poprawił się stan zaopatrzenia w środki ochrony osobistej. W niedzielę dotarła do szpitala w Ostrowie pierwsza partia kombinezonów, masek, gogli i butów z Agencji Rezerw Materiałowych. Udało się także szpitalowi kupić część sprzętu w hurtowniach na terenie całego kraju. – ‘’Na razie mamy zabezpieczenie na ok. tydzień pracy. Jednak musimy mieć świadomość, że szczyt zachorować dopiero przed nami. Liczymy, że otrzymamy kolejne dostawy’’ – powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

zpital otrzymał wsparcie od instytucji i firm z terenu powiatu na zakup niezbędnego sprzętu medycznego. ​Nie tylko samorządy chcą pomóc i przekazują pieniądze. Ale także firmy prywatne. Pół miliona złotych na zakup 8 respiratorów - przekazała szpitalowi w Ostrowie firma COM40. Zakup respiratorów jest także przewidziany z części dotacji, którą w wysokości 600 tys. zł przekazał Wojewoda Wielkopolski w ramach tzw. specustawy. 100 zł na respirator przekazała Prezydent Ostrowa. Teraz szpital dwoi się i troi, by sprzęt kupić!

zdjecie

- ‘’To jest dobry moment by podziękować za otrzymywane wsparcie. Bo otrzymujemy je nie tylko od samorządów, ale także od firm prywatnych. Mamy dużo telefonów z propozycją pomocy finansowej. Ale i też realne przelewy. W poniedziałek firma COM40 przekazała pół miliona złotych na zakup 8 respiratorów. Mój zastępca oraz pielęgniarka oddziałowa „wiszą” cały czas na telefonach by aparaturę zamówić. Terminy dostawy wahają się od kilku do kilkunastu tygodni. Niektóre pozycje już zostały zamówione i liczymy, że do trafią do nas w miarę szybko’’ - mówi dyrektor szpitala w Ostrowie Dariusz Bierła.

Chętnych do wsparcia jest coraz więcej. Nie tylko firm, ale i pojedynczych osób. Chcą szyć maseczki, chcą w ogóle pomagać - dodaje starosta ostrowski Paweł Rajski.

-‘’To jest budujące, jak ofiarni potrafią być mieszkańcy i przedsiębiorcy. Oczywiście zapisujemy każdą chęć pomocy i będziemy z nich korzystać. Ja sam odbieram telefony od różnych ludzi, którzy mówią... panie starosto czego potrzeba, jak możemy pomóc... możemy szyć maseczki, tylko dajcie nam wzór. Taka postawa cieszy niezmiernie’’ – powiedział Starosta.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 25
dsc_1126.jpg dsc_1138.jpg dsc_1142.jpg dsc_1149.jpg kontrola_szpital.jpg