W minionym tygodniu policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który dokonywał kradzieży w jednej z drogerii na terenie galerii „Ostrovia”, w Ostrowie Wielkopolskim.

W jednym ze sklepów znanej sieci drogeryjnej, w Ostrowie Wielkopolskim, w okresie od 29 lipca do 16 sierpnia bieżącego roku dochodziło do kradzieży kosmetyków. Z półek znikały najróżniejsze kosmetyki, w szczególności perfumy. Straty zostały oszacowane przez pracowników drogerii na kwotę ponad 9 500 zł!

Sprawcą okazał się mieszkaniec powiatu kaliskiego. 16 sierpnia złodziej po wyjściu ze sklepu, w którym dokonał kradzieży, w rejonie galerii, został zauważony i rozpoznany przez przejeżdżający patrol Policji. Mężczyzna na widok policjantów wyrzucił torbę ze skradzionymi kosmetykami i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 28-latek został zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji.

Ponadto mężczyzna, jak ustalili policjanci, kilka miesięcy wcześniej w sklepie spożywczym na terenie Ostrowa Wlkp. dokonał kradzieży alkoholu o łącznej wartości ponad 1000 zł.

Mieszkaniec powiatu kaliskiego odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.