Beata Klimek ponownie prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego po II turze wyborów
Beata Klimek ponownie wybrana na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. W drugiej turze wyborów zdobyła przekonującą większość głosów, umacniając swoją pozycję na kolejną kadencję.
  1. Beata Klimek uzyskała 58,42% głosów, pokonując swojego rywala, Jakuba Paducha.
  2. Frekwencja w drugiej turze głosowania wyniosła 43,43%.
  3. Wszystkie procedury wyborcze przebiegły sprawnie i bez zastrzeżeń.
  4. Zaświadczenie o wyborze zostanie wręczone prezydent w najbliższych dniach.

Beata Klimek, urzędująca prezydent miasta, w niedawnym głosowaniu ponownie zdobyła zaufanie mieszkańców, otrzymując 13 671 głosów. Jej przeciwnik, Jakub Paduch, uzyskał 9731 głosów. To zwycięstwo otwiera przed nią trzecią kadencję na stanowisku prezydenta miasta, które piastuje od grudnia 2014 roku.

"Oceniam, iż wybory prezydenta miasta w II turze głosowania przebiegły sprawnie. Warto podkreślić, że należycie i bez opóźnień przebiegło również liczenie głosów oraz sporządzanie protokołów przez Obwodowe Komisje Wyborcze," powiedział Michał Szmaj, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej.

Chociaż frekwencja nie była wysoka, to jednak wyraźna większość oddanych głosów potwierdziła poparcie dla dotychczasowej prezydent. Teraz mieszkańcy miasta oczekują na dalsze kroki i realizację obietnic wyborczych, które mają wpłynąć na dalszy rozwój i poprawę jakości życia w Ostrowie Wielkopolskim.


Według informacji z: UM Ostrów Wielkopolski