Zakładanie spółek w Stanach Zjednoczonych wiąże się z wieloma korzyściami niedostępnymi na rynku polskim, a także ze sporym prestiżem. Nic dziwnego, że jest to procedura coraz powszechniejsza i coraz częściej słyszy się o niej w kontekście rozpoczynania własnej działalności. Jak założyć spółkę w USA, z czym to się wiąże i dlaczego coraz więcej osób się na to decyduje?
Jak zarejestrować spółkę w USA?
Rejestracja spółki w USA składa się z kilku kroków, a wówczas warto skorzystać ze wsparcia ekspertów, czyli kancelarii prawnych, które specjalizują się w tego rodzaju sprawach. Pierwsze kroki to rejestracja nazwy spółki oraz wyznaczenie zarejestrowanego przedstawiciela firmy. Kolejnym krokiem jest wypełnienie “certificate of collation" oraz złożenie dokumentu do działu korporacji Departamentu Stanu USA.
Następnie dochodzi do spisania umowy operacyjnej, a finalnie do uzyskania Numeru Identyfikacyjnego Pracodawcy. Sam wpis do rejestru zajmuje kilka dni roboczych, a po tym czasie można przesłać skany dokumentów i legalnie posługiwać się danymi spółki Jeszcze szybszą alternatywą dla tego rozwiązania jest zakup https://ltd-solutions.pl/spolki-zagraniczne/usa/, która oczekuje na objęcie udziałów i ma opłacone koszty urzędowe oraz administracyjne. Wiele kancelarii umożliwia zakup takich spółek, które nie mają żadnej historii ani podpisanych umów, a poza tym umożliwiają ukrycie danych osobowych udziałowców.
Na co zwrócić uwagę przed założeniem spółki w USA?
Dla wielu przedsiębiorców na całym świecie Stany Zjednoczone stanowią idealne warunki do rozwoju własnego biznesu, ale przed założeniem spółki warto się przygotować. Pierwszą kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, jest rodzaj spółki. W tym wypadku mamy do wyboru Limited Liability Company oraz Corporation. Ten pierwszy cieszy się zdecydowanie większą popularnością, ponieważ nie wymaga zarządu, ma mało obowiązków w zakresie sprawozdań i niewielkie zobowiązania podatkowe.
Drugi wymaga struktury ładu korporacyjnego, więcej formalności i dokumentacji. Kolejną kwestią jest wybór stanu, w którym spółka ma zostać zarejestrowana, ponieważ każdy z amerykańskich stanów ma nieco inne prawo podatkowe. Pod tym względem największą popularnością cieszy się Delawere, ponieważ podatki w tym stanie nie są wysokie, a wymogi regulacyjne nie są skomplikowane. Z kolei Kalifornia cieszy się popularnością pod tym względem w związku z dynamicznym rozwojem technologicznym.
Jakie są zalety założenia spółki w USA?
Założenie spółki w USA, zwłaszcza w najkorzystniejszych pod tym względem stanach, wiąże się z wieloma korzyściami. Po pierwsze kapitał zakładowy może w tym wypadku wynosić zero złotych i nie ma regulacji dotyczących minimalnej wartości akcji. Założenie spółki w Stanach nie wiąże się z koniecznością posiadania biura w tym kraju, a samo założenie spółki nie wymaga nawet wizyty w Ameryce. Nie bez znaczenia jest tutaj również możliwość zapewnienia sobie pełnej anonimowości w rejestrze publicznym czy możliwość wyboru statusu podatkowego.