Kilka tysięcy gości corocznie odwiedza Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach. Organizatorami imprezy tradycyjnie są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego, Powiat Ostrowski oraz Gmina Przygodzice.

zdjecie

Targi w Przygodzicach to dla wielu oficjalne rozpoczęcie sezonu ogrodniczego. Corocznie swój udział w imprezie zgłasza około 150 wystawców, którzy przedstawiają szeroką ofertę maszyn rolniczych, pasz, nawozów, środków ochrony roślin, drzew, krzewów i kwiatów. Coraz częściej pojawiają się także wyroby z wikliny, drewna
i rękodzieło. Smakosze zaś znajdą dla siebie tradycyjny miodów, pieczywo oraz wędliny.

zdjecie

Największym zainteresowaniem cieszą się zwykle artykuły ogrodnicze i niezliczone gatunki roślin ozdobnych. Jest to często główny cel odwiedzin zainteresowanych. Niektórzy czekają cały rok aby nabyć drzewa, krzewy, kwiaty do swoich coraz piękniejszych ogrodów. Jak co roku atrakcją przygodzickich Targów będą również pokazy zaprzęgów konnych, przejażdżki kucykiem. Tegoroczne jubileuszowe Targi uświetnią także występy zespołów ludowych. Organizatorzy zapewniają także, że jak co roku zostanie zorganizowana loteria fantowa z cennymi nagrodami. Wszystkie atrakcje tegorocznej XX Edycji Targów Rolno- Ogrodniczych przedstawili dziennikarzom organizatorzy podczas konferencji prasowej w dniu 23 kwietnia 2019 r.

zdjecie

W trakcie imprezy prowadzony jest konkurs na najlepsze stoisko i najlepszy produkt. Targi przyciągają wystawców nie tylko z powiatu ostrowskiego, ale również z bliższych i dalszych zakątków Polski. Partnerem tegorocznych targów jest Wielkopolska Izba Rolnicza. Wszystkie środki, które szkoła pozyskuje z targów przeznaczane są na potrzeby uczniów i rozwój placówki.

Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszamy do Przygodzic w dniu 28.04.2019 r.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 21
dsc_1587.jpg dsc_1601.jpg plakat_xx_targi_rolno_ogrodnicze_przygodzice_092019.jpg DSC_1586