Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Zajęcia na Uniwersytecie rozpoczęły się wykładami na temat m.in. literatury Borgesa, Rumunii, Włoch, obrazu dziecka w Średniowieczu. Sesję otworzył prof. UAM dr hab. Mirosław Loba. Później zorganizowane zostały warsztaty z języka francuskiego oraz hiszpańskiego.

zdjecie

Młodzież ucząca się francuskiego miała zajęcia z rodowitymi użytkownikami języka. Pierwszy z warsztatów oparty został na pracy z piosenką oraz słownictwem związanym z uczuciami. Podczas kolejnego, uczniowie poznali onomatopeje w języku francuskim. Bardzo ciekawe były również ćwiczenia z fonetyki. Jako ostatnie zorganizowane zostały warsztaty prezentujące wyrażenia frazeologiczne ze zwierzętami.

14- osobowa grupa uczniów wzięła natomiast udział w warsztatach z języka hiszpańskiego. Młodzież poznała sposoby komunikowania się za pomocą gestów. Dowiedziała się też jakie są różnice między językiem hiszpańskim a euskera (językiem baskijskim). Prowadząca przedstawiała prezentację o Kraju Basków, która bardzo spodobała się młodziezy. Kolejny z warsztatów dotyczył kina hiszpańskiego, jego gatunków.

Dla młodzieży spotkanie z rodowitymi użytkownikami języka francuskiego i hiszpańskiego było doskonałą okazją, żeby sprawdzić swoje umiejętności oraz wzbogacenia słownictwa. Jak się okazało młodzież z „ostrowskiej czwórki” poradziła sobie bardzo dobrze.

zdjecie

Wykłady prowadzili wykładowcy Instytutu Filologii Romańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W zajęciach wzięła udział grupa 19 uczniów klas językowych IV Liceum Ogólnokształcącego. Sesja naukowa została zorganizowana dzięki umowie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Były to już kolejne spotkanie w tym roku szkolnym. Wcześniej uczniowie klas językowych uczestniczyli w zajęciach z języka niemieckiego, wykładach o kulturze arabskiej, poznali pracę biblioteki uniwersyteckiej.

Odwiedzin: 31
20190409_100608.jpg 20190409_111142.jpg 20190409_122559.jpg