Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Ostrowscy profilaktycy po raz kolejny spotkali się wczoraj z młodzieżą szkolną w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych.

Wczoraj, 15 maja policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzili kolejne spotkania profilaktyczne z uczniami w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! Istotą tego typu działań policjantów jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Funkcjonariusze odwiedzili Szkołę Podstawową w Łąkocinach oraz Szkołę Podstawową nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas spotkań omówili zagrożenia ze strony dopalaczy i narkotyków oraz konsekwencje prawne wynikające z ich posiadaniem czy udzielaniem. Uczyli młodzież również zasad asertywnej postawy wobec osób zachęcających do zażywania środków psychoaktywnych oraz sposoby zapobiegania zagrożeniom.

Po raz kolejny apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze.

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta, który prowadzi prelekcję. Dzieci siedzą na krzesełkach. Na tablicy wyświetlony jest napis Szkoda Ciebie na takie patoklimaty.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę, która prowadzi prelekcję. Dzieci siedzą na krzesełkach za stolikami. Na tablicy wyświetlony jest napis Szkoda Ciebie na takie patoklimaty.