Kłótnie i spory pojawiają się w najlepszych relacjach. To nie zawsze muszą oznaczać niebezpieczeństwo niepowodzenia relacji. W ten sposób różnice zdań mogą wzbogacić partnerstwo, ponieważ oznacza to, że para komunikuje się ze sobą. Ale co, jeśli związek staje się ciężarem, nie macie sobie nic do powiedzenia, albo wasze zainteresowanie sobą słabnie? Może to oznaczać koniec związku.
Stale się krytykujecie
Zdolność powiedzenia drugiemu, co cię martwi, jest absolutnie w porządku. Ale jeśli jest to tylko krytyka, należy naprawdę rozważyć, czy związek nadal ma dla nas znaczenie. Spróbuj obserwować siebie i swojego partnera podczas dyskusji lub kłótni. Czy masz tendencję do oskarżania innych o ewentualne błędy i oskarżania go o nie? Złą rzeczą jest to, że ciągłe dokuczanie osłabia twój związek, nie przynosi rozwiązania, zmniejsza poczucie własnej wartości twojego partnera. Decydującą rzeczą jest późniejsze pojednanie i możliwość przebaczenia.
Dostrzeganie samych wad partnera
Tak długo, jak jesteśmy zakochani, wiele cech lub osobliwości innych nie przeszkadza nam w ogóle, a praktycznie wcale ich nie dostrzegamy. Staje się to trudne, gdy nie możesz ich zaakceptować i pracować bardziej nad swoim partnerem niż nad związkiem. To nas nie spaja, ale rozdziela i w dłużej perspektywie może okazać się nie do wytrzymania.
Nie macie sobie nic do powiedzenia
Wolicie milczeć niż rozmawiać ze sobą? Jest to wyraźny znak, że zainteresowanie partnerem już nie istnieje. Koniec komunikacji oznacza wcześniej czy później koniec relacji, ponieważ nie ma już w waszym związku żadnej intymności. W dłużej perspektywie zaczniecie się interesować kimś innym.
Brak szacunku
Jeśli partner nie traktuje cię w sposób zdrowy, nie szanuje cię, wywiera na ciebie presję, relacja jest zdecydowanie zagrożona. Miłość oznacza szacunek. Jeśli inni źle cię traktują, musisz odejść. Psychiczne znęcanie lub w najgorszym przypadku nawet przemoc fizyczna jest w takim związku bardzo możliwa w dalszej perspektywie.
Nie jesteście już przyjaciółmi
Kiedy myślisz o związkach, myślisz o miłości. To też prawda. Ale sekret stabilnego związku tkwi nie tylko w miłości, ale także w tym, czy partnerów łączy przyjaźń. Ta osoba podziela te same wartości i życiowe marzenia. Jeśli nie łączy was przyjaźni, to związek naprawdę się kończy.
Brak zaufania
W związkach dochodzi do urazów, które powodują utratę zaufania. Przyczyną może być na przykład wielka kłótnia, oszustwo lub kłamstwo. Uczucie, że nie można już ufać, jest druzgocące. Możecie pracować nad tym z pomocą psychologa. Jednak w niektórych przypadkach zaufanie nie może zostać przywrócone. Oznacza to również, że nie jest już możliwe funkcjonowanie relacji.
Koniec z pragnieniem bliskości i seksu
Dobrze funkcjonujący związek opiera się nie tylko na miłości i uczuciu, ale także na interakcji między sobą. Jeśli obie strony nie są już skłonne do okazywania sobie wzajemnej empatii, związek jest w zasadzie skazany na niepowodzenie. Oczywiście, po latach związku, nie kochacie się już codziennie, ale seks nie powinien być obowiązkiem, a przyjemnością.
Więcej informacji
Dowiedz się więcej o tekstach na podryw https://www.uwodzenie.org/teksty-na-podryw-czy-moga-zadzialac/ - zobacz, jakie teksty mogą zadziałać