Nowe przejście dla pieszych uruchomione zostało na drodze powiatowej przy szkole podstawowej w Radłowie. Rozwiązanie to powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.

zdjecie

Droga Ostrów-Koryta na terenie gminy Raszków należy do jednych z najruchliwszych na mapie komunikacyjnej powiatu. Dlatego mieszkańcy zabiegali o tę inwestycję od dawna. Oficjalne oddanie do użytku odbyło się 18 listopada 2019 r.

zdjecie

- ‘’Chociaż ta inwestycja kosztowała ok. 300 tys. zł, to mogę powiedzieć, że ma dla nas wartość milionów, gdyż dotyczy bezpieczeństwa najmłodszych. Dzięki życzliwości radnych powiatowych i dobrej współpracy z władzami Raszkowa udało się to zadanie zrealizować’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Zasadność budowy w kontekście bezpieczeństwa podkreślał także Jacek Bartczak Burmistrz Raszkowa.  

Budowa sygnalizacji kosztowała ok. 340 tys. zł. Z czego 240 tys. pochodziło z budżetu Powiatu Ostrowskiego, a pozostałą kwotę dołożyły władze Raszkowa. Powstała nie tylko sygnalizacja, ale także zatoka autobusowa wraz z chodnikiem.

zdjecie

Ta inwestycja to dobra informacja dla ponad 260 dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej i przedszkola w Radłowie. Podkreślała to dyrektor szkoły Iwona Pasternak dziękując za zrozumienie potrzeb. I to nie oficjelom, ale dzieciom przypadł w udziale zaszczyt uruchomienia sygnalizacji i przejścia na „zielonym’’ po raz pierwszy. Dzieci udowodniły zresztą, że przepisy drogowe znają dobrze prezentując zasady bezpiecznego poruszania się w krótkim programie artystycznym. Inwestycję poświęcił ks. Grzegorz Ignor proboszcz parafii pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie.

zdjecie

W spotkaniu wzięli także udział: Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Walkowski, Przewodniczący Rady Gminy Raszków Andrzej Matyba, radni powiatowi, gminni, przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz, Dyrekcja SP oraz mieszkańcy Radłowa.   

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 21
dsc_0148.jpg dsc_0154.jpg dsc_0158.jpg dsc_0159.jpg