Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim wraz z Urzędem Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Miejskim Zakładem Komunikacji prowadzi kampanię profilaktyczno – informacyjną związaną z zapobieganiem oszustw metodą m.in. „na policjanta” i „na wnuczka”, Kampania skierowana jest przede wszystkim do seniorów naszego miasta i powiatu.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego mając na względzie dobro seniorów organizują akcje informacyjne dotyczące zagrożeń ze strony oszustów. Funkcjonariusze we współpracy z Urzędem Miasta oraz Miejskim Zakładem Komunikacji zadbali o to, aby najważniejsze informacje dotarły do osób podróżujących autobusami miejskimi. W ostrowskich autobusach zobaczyć można plakaty przestrzegające seniorów przed oszustwami i kradzieżami. Plakaty znajdują się również na wiatach autobusowych,w galerii „Ostrovia”, placówkach handlowych, aptekach czy na terenach Rodzinnych Ogródkach Działkowych. Działania Policji wspierane były też emisją spotu profilaktycznego rozlokowanego w niektórych sklepach spożywczych.

Policja ostrzega i po raz kolejny apeluje, nie dajmy się oszukać!

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie żadnej sumy pieniędzy! Przypominamy! We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją. Zanim wybierzemy numer 997 lub 112 upewnijmy się, że rozłączyliśmy wcześniej połączenie!

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za policjanta możemy być pewni, iż rozmawiamy z oszustem!

Apelujemy również do wszystkich aby informowali swoich najbliższych, sąsiadów, znajomych ostrzegając ich przed działaniami oszustów. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego swojego życia.