Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Kolejni kierowcy zatrzymani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Utrata dokumentu była związana z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Jeden z zatrzymanych do kontroli kierowców, na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził samochodem ponad 120km/h.

Ostrowscy policjanci nie odpuszczają drogowym piratom. Zatrzymane prawa jazdy pokazują, że niektórzy kierowcy lekceważą przepisy. Nie zastanawiają się oni nad tym, jakie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Pamiętajmy, wraz ze wzrostem prędkości, zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi, włącznie z jej poboczami i chodnikami, a tym samym, na reakcję obronną.

Czasami wystarczy chwila, ułamek sekundy, który zadecyduje o ludzkim życiu.

W weekend, policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wśród nich był 40-latek, z powiatu krotoszyńskiego który kierował pojazdem marki VW Golf. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że mężczyzna w terenie zabudowanym pędził ponad 120km/h.

Z prawem jazdy pożegnał się też 48-latek z powiatu ostrzeszowskiego, który jadąc samochodem marki Opel Vivaro przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 km/h.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę!

Nieodpowiedzialność za kierownicą może spowodować, że stracimy o wiele więcej niż uprawniania do kierowania. Kierowco! Nie bądź niebezpieczeństwem dla innych