Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Jodełka klasyczna a jodełka francuska – znajdziesz różnicę?

Ostatnimi czasy drewniane parkiety wróciły na salony i po raz kolejny święcą tryumfy. Szczególnie dobrze parkiety prezentują się na otwartych, dużych przestrzeniach salonów czy luksusowych loftów i to właśnie w tych miejscach są najczęściej montowane. Na jaki wzór w taki wypadku najlepiej się zdecydować i czym w ogóle różnią się od siebie poszczególne parkiety?

Jodełka klasyczna – co ją wyróżnia?

Tradycyjna, szykowna, zawsze elegancka jodełka klasyczna nazywana również jodełką angielską, charakteryzuje się specyficznym układem deszczułek – nie przylegają do siebie bezpośrednio; dłuższy i krótszy bok styka się w tym wzorze pod kątem prostym. Inaczej rzecz przedstawia się, gdy weźmiemy pod uwagę jodełkę francuską – tam kolejne deseczki stykają się pod kątem czterdziestu pięciu stopni, a nie dziewięćdziesięciu, jak ma to miejsce w przypadku wspomnianej wcześniej jodełki klasycznej. Jodełka klasyczna wybierana jest zdecydowanie najczęściej ze względu na sentyment do starych, przedwojennych kamienic oraz ze względów czysto estetycznych – jest bardzo regularna, harmonijna, doskonale podkreśla charakter eleganckich wnętrz.

Jodełka klasyczna – czy wykona ją dla nas parkieciarz?

Zdecydowanie tak – jest to również jedyne rozsądne miejsce na złożenie podobnego zamówienia. Tylko on będzie wiedział, jakiego drewna użyć oraz jak wymierzyć podłogę, aby wszystkie elementy doskonale ze sobą współgrały. Niebagatelny jest też sam montaż takiej podłogi, dlatego lepiej nie zabierać się za to zadanie samodzielnie.