Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Zawodnicy Klubu Sportowego Stal LA startujący w Mistrzostwach Polski przywieźli „worek” medali i byli na ustach całego Ostrowa i środowiska lekkoatletycznego kraju. Żółto-niebiescy sportowcy na zawodach osiągnęli najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach, do tego ustanowili nowy rekord Polski.  Starosta Ostrowski wsparł finansowo działalność klubu.

zdjecie

Podczas Mistrzostw Polski w Słupsku zawodnicy zdobyli aż 17 medali ( 5 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych), odbierając mistrzowskie trofea w kategoriach wiekowych U16, U 18 i U 20 i U 23 w skoku w dal, wieloskoku, skoku wzwyż, biegu na 60 m, 100 m,  2000 m, sztafecie 4x 100 m, 4 x 400 m.

Dziewczęta w składzie Olga Szlachta, Oliwia Klar,  Dagmara Adamcio oraz Inga Kanicka zostały rekordzistkami Polski w sztafecie 4x100 m. Pobiły dotychczasowy rekord kraju ustanowiony 46 lat temu.  

- 4 lata temu rozpoczęliśmy naszą wspólną podróż, dzisiaj nazwiska tych dziewczyn stały się częścią historii polskiej lekkoatletyki- powiedział trener Michał Walczak.

zdjecie

Aż 3 złote medale zdobyła jedna zawodniczka Olga Szlachta, ta złota dziewczyna biegła w sztafecie, zwyciężyła też w skoku w dal i wieloskoku. Złoty medal odebrała również Emilia Twardowska za skok wzwyż,  oraz Natalia Benedyktyńska za skok w dal.

Podopieczni terenów Michała Walczaka, Marka Walczaka i Kamili Grzegorowskiej walczyli w bardzo trudnych warunkach. Padający deszcz i chłód nie przeszkodził im w sięgnięcie po złoto. Świadczy to tylko o wielkim harcie ducha i niezwykle dobrym przygotowaniu.

W dniu 2 października 2020 r. Starosta Ostrowski Paweł Rajski osobiście pogratulował wszystkim ogromnych sukcesów i wręczył czek o wartości 10 tysięcy złotych.

zdjecie

- Dziś mogę osobiście pogratulować sukcesów, które dają nam, widzom ogromną radość i satysfakcję. W podziękowaniu przekazuję dofinansowanie na wsparcie działań klubu.  To jest wsparcie dla naszej młodzieży i trenerów. Wielu z medalistów to przecież uczniowie szkół prowadzonych przez powiat! Brawa dla teamu trenerskiego- powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Oprócz medalowych sukcesów, warto wspomnieć o pozostałych zawodnikach, którzy również świetnie wypadli w poszczególnych konkurencjach
- Inga Kanicka - IV miejsce w biegu na 300m.,
- Oliwia Klar - V miejsce w biegu na 300m.,
- Lena Dąbrówka - VIII miejsce w biegu na 1000m.,
- sztafeta męska w biegu na 100 zajęła IV miejsce.

Dziękujemy wszystkim za walkę do końca i niesamowite emocje.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 23
dsc_0006.jpg dsc_0010.jpg dsc_0011.jpg dsc_0014.jpg dsc_0031.jpg dsc_0038.jpg dsc_0040.jpg dsc_0046.jpg dsc_0063.jpg