Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na drodze. Dlatego policjanci codziennie kontrolują prędkość z jaką przemieszczają się kierowcy. W ostatnim czasie drogówka zatrzymała uprawnienia do kierowania kolejnym kierowcom za niebezpieczną jazdę. Niechlubny rekordzista to 42-latek, który jechał aż o 62 km/h za dużo.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze. Szczególnym nadzorem objęte są odcinki dróg w terenie zabudowanym, gdzie przy jezdni częściej pojawiają się piesi i rowerzyści. Wobec osób, które rażąco lekceważą ograniczenia prędkości są wyciągane konsekwencje prawne.

W ostatnich dniach funkcjonariusze ostrowskiej drogówki zatrzymali 3 prawa jazdy za nadmierną prędkość. Niechlubny rekordzista to 42-letni kierowca osobowego citroena, który jechał z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym. To aż o 62 km/h za dużo.

Policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy oraz nałożyli na nich mandat i 10 punktów karnych.

Przypominamy, że jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych. Jest to związane między innymi z intensywnymi opadami deszczu, czy też szybko zapadającym zmrokiem. Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim naraża życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!