Jaki jest wpływ alkoholu na młodzież?

Alkohol jest obecnie najczęściej używanym narkotykiem wśród nastolatków. Główną przyczyną jest łatwość dostępu choć są nieletnie oraz przystępna cena. Nie mając nadzoru dorosłych, dzieci i młodzież mogą bez świadomości skutków spożywać go bardzo często i w dużych ilościach , co może mieć poważny wpływ na ich rozwijający się mózg. Zmiany jakie zachodzą w niedojrzałym organizmie po spożyciu alkoholu mogą mieć wpływ na przyszłość intelektualną i społeczną w jakiej przyjdzie mu funkcjonować. Jeżeli masz podejrzenie, że twoje nastoletnie dziecko regularnie spożywa alkohol, zainwestuj w dobrej jakości alkomat osobisty i korzystaj z niego w dowolnej chwili.

Jak alkohol wpływa na mózg nastolatka

Mózg nastolatka to połączenie dojrzałości i niedojrzałości: potrafi podejmować ryzykowne decyzje i robić rzeczy, których dorośli nie są w stanie, ale jego zdolność do funkcjonowania w liniowy, logiczny i przewidywalny sposób wciąż się rozwija.

Alkohol wpływa na mózg nastolatka na różne sposoby. Może mieć wpływ na ich pamięć, zdrowie psychiczne, umiejętności podejmowania decyzji i czas reakcji. Nastolatki mogą być bardziej podatne na nadużywanie substancji po jednym drinku, ponieważ nie mają wystarczającej liczby połączeń nerwowych, aby regulować wpływ alkoholu na mózg. Mózg nastolatków jest wrażliwy na alkohol, ponieważ ich kora przedczołowa nie jest w pełni rozwinięta przed ukończeniem 25 roku życia, co oznacza, że nie potrafią monitorować własnego zachowania pod wpływem alkoholu. Jak wiadomo z różnych faktów, skutki braku samokontroli mogą być katasfrofalne.

Nadużywanie alkoholu może powodować poważne, długotrwałe problemy. Alkoholizm może prowadzić do śmierci i długotrwałych problemów zdrowotnych, takich jak marskość wątroby i uszkodzenie mózgu. Alkohol może również prowadzić do rozległych zachowań, takich jak depresja, lęk, agresja i utrata pamięci. Chcąc się uchronić przed problemem powstałym przez alkohol zakup na Alkopatrol.pl profesjonalny alkomat.

Społeczne skutki spożywania alkoholu

To co na początku wszystkich cieszy i daje poczucie dorosłości, szybko się nudzi z wiekiem. Po pierwsze używki przestają być czymś zakazanym, po drugie z czasem musimy sami zarabiać pieniądze na ich zakup i po trzecie wzrasta świadomość młodych ludzi. Wraz z wiekiem pojawia się wiedza na temat konsekwencji spożywania alkoholu, która pomoże im podejmować lepsze decyzje dotyczące ich nawyków związanych z piciem i ogólnie spożywaniem alkoholu. Ośmieszenie spowodowane nieodpowiednim zachowaniem w upojeniu alkoholowym, nieoczekiwana ciąża, przypadkowy sex, kac, złe samopoczucie, brak koncentracji na lekcjach lub kary wyznaczane przez rodziców, to powody, które powodują że nasza potrzeba spożywania alkoholu bez umiaru maleje.