W środę, 8 września z rąk Radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej młodzież ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych odebrała nagrody główne za zwycięstwo w VI edycji konkursu Nasz pomysł na ochronę środowiska „Dbam o środowisko” w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Jego organizatorem był Departament Środowiska w Poznaniu. Gala, na której ogłoszono wyniki odbyła się w trybie online 23 czerwca 2021 r.. W gronie rywalizujących znalazło się 220 szkół.

zdjecie

- Celem konkursu było przygotowanie kalendarza na rok 2022 propagującego zachowania proekologiczne przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego. – wyjaśniła Kamila Kidziak-Bogucka, opiekunka uczniów i zarazem nauczycielka biologii i chemii w ostrowskim ZSB-E.

Przygotowaniem kalendarza zgodnie z wytycznymi zajął się trzyosobowy zespół z klasy AG3 w składzie: Patrycja Kaźmierczak, Wiktoria Zając, Jakub Kurek. Praca przy projekcie pochłonęła kilkanaście godzin czasu wolnego od szkoły. Za zwycięstwo każdy z uczniów otrzymał laptopa, a ZSB-E dostało pamiątkową tabliczkę i nagrodę pieniężną.

Dodał(a): Biuro Promocji i Relacji Społecznych
Odwiedzin: 30
fot1.jpg fot2__2_.jpg fot3__2_.jpg fot4.jpg fot5.jpg fot6.jpg fot7.jpg fot8__2_.jpg