Trwają intensywne prace przy termomodernizacji Bursy Szkolnej w Ostrowie. Instytucja, która jest drugim domem dla ok. 150 uczniów spoza powiatu zyska na tym remoncie nie tylko nową elewację.

W końcu lipca 2021 r. podpisano umowę z wyłonioną w przetargu ostrowską firmą PBO na realizację tej inwestycji. Od kilku miesięcy trwają już intensywne prace budowlane.

-,,Jest to powód do zadowolenia, bo ostatni budynek oświatowy podlegający powiatowi przechodzi termomodernizację. Dzięki temu zyska nową elewację, dach, ale poprzez docieplenie oraz montaż fotowoltaiki powinien mieć konkretne oszczędności w użytkowaniu’’ - powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Przygotowania do tego zadania trwały od lat, zarówno pod względem opracowania projekt, jak i poszukiwania źródeł finansowania. Zadanie doczekało się realizacji w budżecie 2021 i 2022 roku.

zdjecie

Całość prac pochłonie ponad 2,5 mln zł. -,,Kwotę ok. 1,3 mln zł udało się naszemu powiatowi pozyskać z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych’’ – informuje Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski. Pozostała niemal w połowie część sfinansowana zostanie ze środków powiatu ostrowskiego.

zdjecieBudynek Bursy przed remontem 

zdjecie

Bursa Szkolna dysponuje ok. 150 miejscami noclegowymi przeznaczonymi dla młodzieży, głównie w trzyosobowych pokojach. Jest drugim domem dla uczniów, którzy wybierają ostrowskie szkoły, a pochodzą z innych powiatów czy nawet województw. Do dyspozycji młodzieży w budynku jest także biblioteka, siłownia, stołówka, pokoje do cichej nauki, trzy świetlice, kuchenki młodzieżowe oraz łazienki.

W pierwszej kolejności wykonano ocieplenie fundamentów oraz wymieniono część połaci dachowej.

Jak informuje Sławomir Tyburcy z Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa Powiatowego, zakres prac obejmuje jeszcze wymianę pokrycia dachu i montaż instalacji fotowoltaicznej, wymianę okien, ocieplenie ścian i położenie nowych tynków.

zdjecie

Tak będzie wyglądać Bursa po zakończeniu remontu.

Dzięki tej inwestycji zyskają nie tylko mieszkańcy i pracownicy Bursy, ale również ta część Ostrowa Wielkopolskiego. Szarą bryłę zastąpi kolorowy i przyjazny obiekt.

Na realizację całości wykonawca ma rok od podpisania umowy.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 23
IMG20211116113046 IMG20211116113117 Bursa_termomodernizacja Bursa IMG20211116113155