W dniu 19 marca 2022 roku w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS w tenisie stołowym. Lena Spławska kategorii młodziczek oraz Franciszek Mielcarek w kategorii kadetów, oboje z klubu LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie zdobyli brązowe medale i dzięki temu uzyskują awans na Mistrzostwa Polski LZS.

Niewiele zabrało aby kolejna trójka zawodników z powiatu ostrowskiego a zarazem z wysockiego klubu dołączyła do podium. Otóż w walce o brąz zagrały między sobą dwie zawodniczki z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie - wspomniana wyżej Lena Spławska oraz Aleksandra Nawrocka. W zaciętym pojedynku lepszą okazała się Lena, która wygrała 3:2. Kolejna zawodniczka kadetka Grabiela Lubieniecka, także z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie w meczu o wejście do finału nieznacznie uległa rywalce 2:3 i kolejnym meczu o 3 miejsce znów nieznacznie uległa 2:3, plasując się finalnie tuż obok podium na 4 pozycji. W kategorii seniorek Aneta Snarska zLKS ORZEŁ Wysocko Wielkie wygrywa mecz o trzecie miejsce, niestety przegrywa kolejne 3 sety i kończy walkę o awans na Mistrzostwa Polski także na pozycji nr 4.

Pozostali zawodnicy wchodzący w skład reprezentacji powiatu ostrowskiego zajęli kolejno:

- 5 miejsce w kategorii młodzików Filip Pioch z LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski,

- 5 miejsce w kategorii seniorów Marcin Drozdowski z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie,

- 7 miejsce w kategorii młodziczek Agata Strzelczak z LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski,

- 7 miejsce w kategorii juniorek Olga Wojdal z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie,

- 9 miejsce w kategorii młodziczek Amelia Kucharska z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie,

- 9 miejsce w kategorii juniorów Robert Baranowski z LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski,

- 13 miejsce w kategorii juniorów Michał Dymacz z LKS Gorzyce Małe.

W rywalizacji drużynowej jako powiat ostrowski zajęliśmy wysokie 3 miejsce w Wielkopolsce, ustępując tylko powiatom poznańskiemu i kościańskiemu. To wielki sukces powiatu ostrowskiego i wielki w tym udział  zawodników z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, którzy uzyskali największą ilość punktów do klasyfikacji generalnej powiatów.

Zawodnikom gratulujemy, a Lenie Spławskiej i Franciszkowi Mielcarkowi życzymy pomyślności na Mistrzostwach Polski!

Dodał(a): Biuro Promocji i Relacji Społecznych