Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań to piękne, urokliwe i niezwykłe miasto. To właśnie tu znajduje się bardzo wiele zabytkowych kamienic. Jakie zabytki możemy tu zobaczyć?

Poznań – jakie miejsca warto odwiedzić będąc w tym mieście?

Wielu turystów zwiedzanie stolicy Wielkopolski zaczyna od Ostrowa Tumskiego. W miejscu tym znajduje się jeden z najważniejszych zabytków Poznania, a tym samym jeden z najstarszych kościołów w Polsce. Mowa tu o Bazylice Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła. Godnym odwiedzenia miejscem jest także Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Kolejnym miejscem, w które warto się wybrać zwiedzając Poznań jest Stary Rynek. Przy starym Rynku znajdują się takie znane poznańskie zabytki jak: renesansowy ratusz, pałac Mielżyńskich i pałac Działyńskich. W Poznaniu odnajdziemy także jedną z najbardziej okazałych sakralnych budowli w naszym kraju. Jest to Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny.

Jakie jeszcze inne atrakcje oferuje nam Poznań?

Wiele osób nie wyobraża sobie wycieczki do Poznania bez skosztowania rogala świętomarcińskiego. Te smakołyki dostępne są tu w sprzedaży przez cały rok. Ważną atrakcją Poznania są także koziołki poznańskie. Figurki koziołków znajdują się na wieży ratusza i codziennie o godzinie 12 zostają uruchamiane, aby mogły wykonać akt trykania. Do Poznania warto przyjechać także w okresie zimowym, to właśnie tu odbywa się jeden z najwspanialszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie.

Jeżeli interesują nas artykuły związane z Poznaniem to w takiej sytuacji jak najbardziej powinniśmy odwiedzić portal regionalny poświęcony temu miastu. Mowa tu o portalu o nazwie poznan-projekty.pl

Jakie jeszcze inne atrakcje oferuje nam Poznań?