Ostrów Biznes Forum 2026 w Ostrowie Wielkopolskim. Wystąpi prof. Grzegorz W. Kołodko

W Ostrowie Wielkopolskim szykuje się spotkanie, które może szczególnie zainteresować przedsiębiorców i wszystkich, którzy na co dzień śledzą zmiany w gospodarce. Ostrów Biznes Forum 2026 połączy lokalny biznes, samorząd i ekspertów, a głównym gościem będzie prof. Grzegorz W. Kołodko. Jeśli temat rozwoju firm, geopolityki i nowych wyzwań gospodarczych jest Ci bliski, warto wpisać ten termin w kalendarz.
Szczegóły Ostrów Biznes Forum 2026
- Kiedy: wtorek, 28 kwietnia 2026, godz. 10:00–15:00
- Rejestracja: od godz. 09:30
- Gdzie: Forum Synagoga, ul. Raszkowska 21, 63-400 Ostrów Wielkopolski
- Wstęp: bezpłatny
- Wejściówki: obowiązuje wcześniejsza rejestracja, liczba miejsc jest ograniczona
- Termin zapisów: do 24 kwietnia 2026 r.
Organizatorami wydarzenia są Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości. Forum jest współfinansowane w ramach sieci Enterprise Europe Network.
Co przygotowano na forum?
Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Globalne wyzwania. Lokalne szanse” — i dokładnie wokół tego ma kręcić się całe spotkanie. To propozycja przede wszystkim dla przedsiębiorców, właścicieli firm, menedżerów, liderów organizacji oraz przedstawicieli samorządu i instytucji otoczenia biznesu z Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej i Południowej Wielkopolski.
Największym punktem programu będzie wystąpienie prof. Grzegorza W. Kołodki pt. „Zmiany geopolityczne i ich wpływ na rozwój gospodarczy”. Po wykładzie przewidziano otwartą sesję pytań i odpowiedzi, więc będzie przestrzeń na żywą rozmowę i konkretne wątki z sali.
Program Ostrów Biznes Forum 2026
W planie wydarzenia znalazły się m.in.:
Panel I – „Wyzwania i kierunki rozwoju w dobie zmian”
z udziałem prof. Grzegorza W. Kołodko, Marcina Burkietowicza z Grupy Burkietowicz Sp.k. oraz Beaty Klimek, Prezydent Miasta Ostrów WielkopolskiSesja ekspercka – „Międzypokoleniowy sojusz jako skuteczna odpowiedź na globalne turbulencje”
prowadzona przez Katarzynę Śpikowską-Susik, Executive Coach z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z lideramiPanel II – „Współpraca i przywództwo jako fundament rozwoju biznesu”
z udziałem Lidii Piechockiej z PAIH, Zuzanny Szczudlik — Prezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości — oraz Katarzyny Śpikowskiej-Susik
Nie zabraknie też czasu na networking i poczęstunek, czyli luźniejsze rozmowy, wymianę kontaktów i poznanie osób, które naprawdę mają wpływ na rozwój regionu. Spotkanie poprowadzi Maciej Kautz, znany z energicznego i angażującego prowadzenia konferencji biznesowych i technologicznych.
Ostatnie Artykuły

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?
![[PIŁKA RĘCZNA] Energa Bank PBS MMTS Kwidzyn – Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 23:31 w ORLEN Superlidze – ostrowianie pewnie biorą ćwierćfinał](/images/mecz/thumbnails/energa-bank-pbs-mmts-kwidzyn-rebud-kpr-ostrovia-ostrow-wielkopolski-23042026-2331.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Energa Bank PBS MMTS Kwidzyn – Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 23:31 w ORLEN Superlidze – ostrowianie pewnie biorą ćwierćfinał

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Głośne czytanie w Ostrowie. Biblioteka stawia na audiobooki i słuchowiska

Czytelnicy roku z Ostrowa Wielkopolskiego pokazali, że książki wciąż mają moc

Ostrowskie obchody 3 Maja zaczną się w konkatedrze i pod pomnikiem

Policyjna kontrola w Topoli Małej i Wtórku. Tego ranka alkomat milczał

Obowiązkowa deratyzacja w Ostrowie. Za zaniedbanie grozi grzywna

Ponad 100 wyróżnień dla sportu. W Ostrowie padły słowa uznania

Na rondzie popisywał się driftem - skończyło się mandatem i utratą prawa jazdy

126 km/h w zabudowanym - mercedes zatrzymany przez ostrowską drogówkę

Jagoda Mośpan błyszczy w konkursie i już wraca na scenę Mediateki

