Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach kształci młodzież w klasach mundurowych o profilu policyjnym i wojskowym. Na mocy porozumienia ostrowscy policjanci wspierają uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa, profilaktyki oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia przestępczością i demoralizacją.

Szkoła z Przygodzic zorganizowała na terenie stanicy harcerskiej „Zielona Polana” w Ostrowie Wielkopolskim, obóz integracyjno - edukacyjny dla uczniów klas profilowanych. Do udziału w nim, w ramach prowadzonej współpracy, zaproszono także policjantów z ostrowskiej komendy.

Przyszli mundurowi mieli okazję poznać m.in. strukturę organizacyjną jednostki. W trakcie spotkania funkcjonariusze odpowiadali na bieżące pytania, które najczęściej dotyczyły kwestii wymagań i predyspozycji jakie należy posiadać, aby wykonywać zawód policjanta.

Mundurowi z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego starali się jak najbardziej przybliżyć specyfikę tej pracy i przekazać doświadczenia zdobyte podczas służby.