Ostrów Wlkp.: Wkrótce Sprzątanie Świata

Powiat Ostrowski po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Wkrótce przedsięwzięcie zagości do szkół ponadpodstawowych Powiatu Ostrowskiego. Specjalny plakat promujący przedsięwzięcie przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim.
Tegoroczne hasło akcji brzmi Sprzątanie świata łączy ludzi”. Do Sprzątania Świata - Polska już w najbliższy piątek, 15 września, włączą się szkoły prowadzone przez Powiat Ostrowski. Akcja kierowana jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych.
- Uczniowie z 13 jednostek wraz z opiekunami wspólnie będą sprzątać i porządkować tereny wokół własnych szkół oraz tereny zieleni. Starostwo Powiatowe zapewni uczestnikom akcji worki i rękawiczki oraz pokryje koszty wywozu zebranych odpadów. Ponadto akcja przebiegnie przy współpracy Urzędu Gminy i Miasta Odolanów oraz Urzędu Gminy Przygodzice, które to sfinansują odbiór odpadów zebranych przez uczniów ze szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na ich terenie informuje Marcin Woliński, dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.
W tym roku do akcji przyłączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, którzy przygotowali specjalny, powiatowy plakat przedsięwzięcia. Plakat ma promować akcję w ostrowskich placówkach. Jego autorami są uczniowie II klasy przyspasabiającej do pracy: Anna Molka, Michał Kryjom, Robert Pełczyński oraz Tobiasz Napieralski. Opiekunką jest nauczycielka ZSS Ewa Walczak.
W poniedziałek przedstawiciele starostwa: Marcin Woliński oraz Katarzyna Mądrzak-Krawczyk zjawili się w Zespole Szkół Specjalnych aby oficjalnie odebrać plakat z rąk młodych artystów, a przy okazji na ręce dyrektor szkoły Beaty Serbakowskiej wręczyć symboliczny czek na kwotę 500 zł.
Sprzątanie świata” ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży i dorosłych oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko. Akcję organizuje Fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczny wielki finał odbędzie się w całej Polsce w dniach 15-17 września.
Biuro Promocji i Relacji Społecznych
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim,
powiat-ostrowski.pl/artykul/8199
Ostatnie Artykuły

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego pilnują wakacji dzieci

Młodzi strażacy z Ostrowa szkolą się nad jeziorem - wizytacja obozu

Syreny zabrzmią podczas ćwiczeń. Mieszkańcy nie muszą reagować

Dzieci mogą sprzedawać lemoniadę bez rejestracji. GIS stawia warunki

Woda w strefie Czekanów tylko po przegotowaniu. Są ważne ograniczenia

21 filmów o bezpieczeństwie w Polskim Języku Migowym już dostępnych

Co zrobić przez pierwsze 72 godziny kryzysu. Ruszyły bezpłatne warsztaty

Przedszkole w Lewkowie po dużej modernizacji. Kończą się prace

Klasztorna po dużej przebudowie. Powstały chodniki i trasa rowerowa

Czyste Powietrze zmienia zasady. Wyższe dotacje i więcej czasu na remont domu

Po deszczu woda utrudnia przejazd. Cygańska czeka na przebudowę

W Mazurach powstanie miejsce spotkań. Mieszkańcy dołożą własną pracę

Drugi stopień zagrożenia w powiecie ostrowskim. Nadchodzą ulewy i burze

Trzech nietrzeźwych kierujących w jeden dzień. Świadkowie zatrzymali zagrożenie
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, godziny i właściwość terytorialna
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, dokumenty, zakres działania
- ZGKiM Małkinia Górna - kontakt, awarie, wywóz odpadów
- Urząd Gminy Sośnie - kontakt, godziny, wydziały i ePUAP
- Urząd Stanu Cywilnego Brok - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, sekcje, kino i zajęcia
