Powiat Ostrowski po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Wkrótce przedsięwzięcie zagości do szkół ponadpodstawowych Powiatu Ostrowskiego. Specjalny plakat promujący przedsięwzięcie przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim.

* PROJEKT

Tegoroczne hasło akcji brzmi „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Do Sprzątania Świata - Polska już w najbliższy piątek, 15 września, włączą się szkoły prowadzone przez Powiat Ostrowski. Akcja kierowana jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych.

- Uczniowie z 13 jednostek wraz z opiekunami wspólnie będą sprzątać i porządkować tereny wokół własnych szkół oraz tereny zieleni. Starostwo Powiatowe zapewni uczestnikom akcji worki i rękawiczki oraz pokryje koszty wywozu zebranych odpadów. Ponadto akcja przebiegnie przy współpracy Urzędu Gminy i Miasta Odolanów oraz Urzędu Gminy Przygodzice, które to sfinansują odbiór odpadów zebranych przez uczniów ze szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na ich terenie – informuje Marcin Woliński, dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

* DSC_0095

W tym roku do akcji przyłączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, którzy przygotowali specjalny, powiatowy plakat przedsięwzięcia. Plakat ma promować akcję w ostrowskich placówkach. Jego autorami są uczniowie II klasy przyspasabiającej do pracy: Anna Molka, Michał Kryjom, Robert Pełczyński oraz Tobiasz Napieralski. Opiekunką jest nauczycielka ZSS Ewa Walczak.

* DSC_0090

W poniedziałek przedstawiciele starostwa: Marcin Woliński oraz Katarzyna Mądrzak-Krawczyk zjawili się w Zespole Szkół Specjalnych aby oficjalnie odebrać plakat z rąk młodych artystów, a przy okazji na ręce dyrektor szkoły Beaty Serbakowskiej wręczyć symboliczny czek na kwotę 500 zł.

* DSC_0088

„Sprzątanie świata” ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży i dorosłych oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko. Akcję organizuje Fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczny wielki finał odbędzie się w całej Polsce w dniach 15-17 września.

Dodał(a): Biuro Promocji i Relacji Społecznych
Odwiedzin: 66
PROJEKT.png DSC_0088.JPG DSC_0093.JPG DSC_0095.JPG DSC_0097.JPG image-processing20230424-3477296-smwnuc.jpeg DSC_0090.JPG