Mundurowi z ostrowskiej komendy spotkali się w minionym tygodniu z młodymi oraz przyszłymi kierowcami. Policjanci rozmawiali z uczniami ZSP CKU Przygodzice na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przestrzegali przed sytuacjami, których jako młodzi kierowcy będą musieli się wystrzegać.

Jednym z podstawowych zadań Policji są działania profilaktyczne, dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa - zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Policjanci odwiedzają szkoły, aby przekazywać ważne informacje dotyczące zagrożeń, na które mogą być narażeni młodzi ludzie. Niezwykle istotne są wszelkie kwestie związane z odpowiednim zachowaniem się na drodze.

Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Omówione zostały też główne przyczyny wypadków drogowych oraz ich konsekwencje karne w odniesieniu do osób, które prowadzą pojazd będąc pod wpływem alkoholu, czy innych środków psychoaktywnych. Policjanci wspomnieli też o bezpiecznym korzystaniu z hulajnóg elektrycznych i przypomnieli o uprawnieniach jakie należy posiadać kierując na drodze publicznej pojazdami takimi jak: skutery, motorowery, quady. Mundurowi podkreślili też zasadność i obowiązek noszenia elementów odblaskowych.