Świadkowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z 1,5 promila alkoholu
W miniony weekend doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Dzięki szybkiej reakcji dwóch młodych mężczyzn, udało się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze. Kierowca volkswagena, który miał problemy z utrzymaniem toru jazdy, został zatrzymany na jednej ze stacji paliw, a następnie przekazany policji.
  1. Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy.
  2. Reakcja dwóch 21-latków.
  3. Kierowca miał 1,5 promila alkoholu we krwi.
  4. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwóch młodych mężczyzn, obaj w wieku 21 lat, wykazało się godną naśladowania postawą, gdy zauważyli samochód marki VW Golf, którego kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Incydent miał miejsce w nocy z 17 na 18 maja.

Świadkowie zatrzymali pojazd na jednej ze stacji paliw i, widząc zataczającego się kierowcę, natychmiast podjęli działania. Zabrali kluczyki od samochodu i powiadomili policję, nie pozwalając kierowcy na ucieczkę do czasu przybycia funkcjonariuszy.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 31-letniego Gruzina. Wynik badania wykazał, że miał on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany.

31-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przed sądem odpowie za swoje zachowanie, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, dlatego ważne jest, aby reagować na takie sytuacje i nie być obojętnym wobec łamania prawa.

Pamiętajmy, że odpowiedzialność i czujność na drodze mogą uratować życie. Każdy z nas może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, reagując na niebezpieczne zachowania innych kierowców.


Na podst. KPP w Ostrowie Wielkopolskim