Elektryczna śmieciarka na testach w Ostrowie Wielkopolskim
W Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęły się testy pierwszej śmieciarki z napędem elektrycznym. To ekologiczne rozwiązanie ma szansę zrewolucjonizować sposób odbioru odpadów komunalnych w naszym regionie.
  1. Testy elektrycznej śmieciarki EKOCEL MEDIUM 4x4.
  2. Możliwość zakupu pojazdu w drugiej połowie 2024 roku.
  3. Spółka MZO posiada już dwa osobowe samochody elektryczne.
  4. Śmieciarka może zebrać 10 ton odpadów przy zasięgu 150-200 km.

W ostatnich dniach mieszkańcy mogli zauważyć na ulicach nowy, ekologiczny pojazd. To śmieciarka EKOCEL MEDIUM 4x4, która jest obecnie testowana przez Miejski Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami (MZO). Śmieciarka ta może zebrać nawet 10 ton odpadów, a jej zasięg przy pełnym naładowaniu wynosi od 150 do 200 kilometrów.

Prezes MZO S.A., Andrzej Strykowski, podkreśla znaczenie tej innowacji: W spółce mamy dwa osobowe samochody elektryczne. Nadszedł jednak moment, że rozważamy nową inwestycję, a więc wzbogacenie naszej floty o śmieciarkę z napędem elektrycznym stąd właśnie “elektryk”, który jest obecnie na testach. To z pewnością bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Testy tego nowoczesnego pojazdu będą kontynuowane w kolejnych miesiącach, a spółka planuje decyzję o ewentualnym zakupie w drugiej połowie 2024 roku. Aktualnie MZO dysponuje flotą ponad 30 specjalistycznych pojazdów, które zajmują się zbiórką odpadów komunalnych oraz selektywnych.

Wprowadzenie elektrycznych śmieciarek to krok w stronę bardziej ekologicznego zarządzania odpadami i redukcji emisji spalin w mieście. Testy przeprowadzane przez MZO mogą przynieść nie tylko korzyści dla środowiska, ale również dla mieszkańców, którzy będą mogli cieszyć się czystszym powietrzem.

Jeśli testy zakończą się sukcesem, mieszkańcy mogą spodziewać się, że wkrótce na stałe zagości w naszych ulicach elektryczna śmieciarka, która pomoże w utrzymaniu czystości w bardziej przyjazny dla środowiska sposób.


Opierając się na: UM Ostrów Wielkopolski