Młodzi piłkarze Ostrovii 1909 triumfują w Memoriale Lecha Topolana
W minioną niedzielę na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 6 odbyła się trzecia edycja Memoriału Lecha Topolana. Młodzi piłkarze Ostrovii 1909 triumfowali w turnieju, który przyciągnął wielu sympatyków piłki nożnej oraz przyjaciół zmarłego w 2019 roku Lecha Topolana.
  1. Memoriał odbył się 9 czerwca 2024 roku.
  2. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych.
  3. Ostrovii 1909 wygrali w starszej kategorii wiekowej.
  4. Wydarzenie otworzył Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

W turnieju wzięły udział drużyny z różnych części regionu, w tym Centra 1946 Ostrów, Lilia Mikstat, Akademia Krecika, Orzeł Wysocko Wielkie, OKS 1926 Ostrów, Pogoń Nowe Skalmierzyce, Akademia Krecika Sośnie oraz Akademia Piłkarska KAO. Rozgrywki były podzielone na dwie kategorie wiekowe: 2014 i młodsi, gdzie nie prowadzono klasyfikacji oraz 2012 i młodsi, w której wyłoniono zwycięzcę.

Drużyna Ostrovii 1909 dołączyła do turnieju w ostatniej chwili, zastępując Orła Wysocko Wielkie. W finałowej fazie rozgrywek Ostrovia okazała się lepsza od Pogoni II Nowe Skalmierzyce i Lilii Mikstat, a remis z pierwszym zespołem Pogoni zapewnił im ostateczne zwycięstwo. Tym samym dołączyli do grona triumfatorów poprzednich edycji, takich jak Astra Krotoszyn i Centra 1946 Ostrów.

Wydarzenie otworzył Starosta Ostrowski Paweł Rajski, a puchar zwycięzcom wręczał Wicestarosta Ostrowski Radosław Torzyński. Każda drużyna uczestnicząca w turnieju otrzymała statuetkę za udział, pamiątkowe medale oraz drobne upominki.

Memoriał Lecha Topolana to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także okazja do wspomnienia zasług tego wyjątkowego człowieka. Lech Topolan, piłkarz, społecznik i wieloletni prezes ostrowskiej Centry, zmarł w 2019 roku. Jego pamięć uczczono obecnością wielu sympatyków piłki nożnej oraz rodziny honorowego obywatela Ostrowa Wielkopolskiego.


Na podstawie: Powiat