Policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali 18-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzuty dotyczące włamań i kradzieży do altanek na terenie ogródków działkowych oraz usiłowania tego przestępstwa. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego od pewnego czasu zajmowali się sprawami włamań do altanek na terenie ogródków działkowych. Z działek zginęły różnego rodzaju sprzęty elektrotechniczne oraz rower. W domkach uszkodzone były klamki, drzwi, wyłamane zamki, a także rozbite okna.

9 maja kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o włamania.Jak ustalono, mężczyzna włamał się do pięciu działek, do kolejnej usiłował to zrobić, jednak nie mogąc pokonać zabezpieczeń zrezygnował z dalszych wysiłków. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

18-latek tłumaczył, że powodem jego zachowania jest trudna sytuacja materialna, a zarobione pieniądze ze skradzionych przedmiotów przeznaczył na potrzeby życia codziennego.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.