Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Związki zawodowe ostrowskich służb mundurowych Policji,Straży Pożarnej i Aresztu Śledczego zorganizowały w minioną sobotę 15 czerwca festyn z okazji Dnia Dziecka.

Jak co roku związkowcy służb mundurowych nie zapomnieli o święcie najmłodszych.

W sobotę, 15 czerwca na terenie ośrodka Piaski-Szczygliczka spotkały się na wspólnej zabawie rodziny policjantów, strażaków, funkcjonariuszy aresztu śledczego i pracowników cywilnych tych służb. Oczywiści wszystkie atrakcje tego dnia były przewidziane głównie dla dzieci. Uczestnicy mogli zobaczyć wozy bojowe strażaków. Nie zabrakło również policyjnego radiowozu i rozmów dotyczących bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym. Był dmuchany zamek, stanowisko gaszenia pożaru za pomocą hydronetek oraz możliwość przejazdu na kucykach. Najbardziej odważni mogli popatrzeć na festyn ze strażackiego podnośnika, oczywiście pod czujnym okiem strażaków.

Dzieci brały udział w wielu konkursach i zabawach, a nagrody czekały nie tylko na zwycięzców, ale także na wszystkich najmłodszych. Upalną pogodę zrekompensowali strażacy ustawiając kurtynę wodną, która była nie tylko doskonałą zabawą, ale przede wszystkim dawała możliwość ochłodzenia się.

Jak zawsze festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem i to głównie za sprawą organizatorów czyli mundurowych związkowców.

Szczególne podziękowania kierujemy do ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego za wsparcie przy organizacji festynu.

 • dziecko siedzące na kucyku, obok mama dziecka trzymająca je za rękę, w tle kolejny kucyk, na którym siedzi dziecko
 • dwa konie w zaprzęgu, na wozie siedzi kilkanaście osób, w tle widać wóz bojowy straży pożarnej
 • umundurowany policjant stoi obok oznakowanego radiowozu, w tle widoczne wozy bojowe straży pożarnej
 • zdjęcie przedstawia kolorową dmuchaną zjeżdżalnie i dmuchany zamek, troje dzieci bawi się na dmuchanym zamku
 • w parku grupa osób siedzi pod namiotami,
 • dzieci i osoby dorosłe zwrócone są w kierunku wozów strażackich, na strażackim podnośniku znajduje się kilkoro dzieci wraz z osobą dorosłą
 • dzieci przeciągają linę, dorośli przyglądają się zabawie, animatorka zabawy przebrana jest za pszczółkę
 • zdjęcie przedstawia dwa wozy bojowe straży pożarnej, po lewej stronie zdjęcia znajdują się dwa kuce obok których stoją dzieci i osoby dorosłe.
 • na kucyku siedzi uśmiechnięta dziewczynka, która pozuje do zdjęcia
 • dwa kuce obok których stoją dorośli i dzieci, po prawej stronie zdjęcia widoczny jest wóz bojowy straży pożarnej z podnośnikiem, w koszu podnośnika znajdują się dzieci i dorośli