W niedzielę, 23 czerwca w Starachowicach w ramach III Starachowickiej Strzały 2019 odbyły się Mistrzostwa Polski Masters jak również Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym. Zmagania odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka. W Mistrzostwach Polski Policji w kolarstwie szosowym nie mogło zabraknąć sierż. Michała Michalskiego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

To już kolejne sukcesy sierż. Michała Michalskiego. Policjant z Ostrowa Wielkopolskiego w Starachowickiej Strzale zdobył Wicemistrza Polski Policji w kolarstwie szosowym w kategorii M1 (do lat 40). Natomiast ze wszystkich startujących policjantów był 3.

Sierż. Michalski wystartował na dystansie 63 kilometrów. W relacji z niedzielnych zmagań policjant podkreśla, że zawody nie były łatwe. Trasa była wymagająca, o krótkich sztywnych podjazdach (ponad 10% nachylenia) i szybkich zjazdach.

Sierż. Michał Michalski jest policjantem, który doskonale potrafi pogodzić swoją sportową pasję z policyjną służbą. Sukcesów Michała nie byłoby bez ciężkich treningów, dzięki którym jest w stanie rywalizować z najlepszymi. Michał trenuje kilka razy w tygodniu, rowerem pokonując miesięcznie blisko tysiąc kilometrów. Policjant od 2010 roku należy do Ostrowskiego Towarzystwa Rowerzystów INTERKOL.

https://mpszosa.polandbike.pl/2019/06/25/kolarskie-swieto-w-starachowicach/

KGP

  • trzech mężczyzn stojących na podium,  trzymają oni w ręce statuetki, uhonorowani są medalami
  • po drodze porusza się kilkuset kolarzy, eskortuje ich samochód i motocykle
  • trzech mężczyzn trzyma w ręce statuetki, uhonorowani są oni  medalami