Trwa przebudowa pracowni tomograficznej w ostrowskim szpitalu. Stare wyeksploatowane urządzenie zastąpione zostanie nowoczesnym wartym ok. 4 mln zł urządzeniem, które zakupiła i przekaże Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Informację o zakupie sprzętu dla Ostrowa Fundacja przekazała w połowie maja. Od tego czasu trwają konsultacje i przygotowania do zainstalowania tego niezbędnego we współczesnej diagnostyce sprzętu.

zdjecie

- ‘’Stary tomograf został wymontowany. Obecnie trwają prace budowalne dostosowujące pomieszczenia do nowych wymagań. Na czas prac badania tomograficzne odbywają się w wynajętej komputerowej pracowni zlokalizowanej w pobliżu centrum krwiodawstwa’’ – powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

Nowa pracownia poza tym, że wyposażana zostanie w nowoczesny sprzęt będzie kolorowa i przyjazna zwłaszcza najmłodszym pacjentom.

zdjecie

- ‘’Od początku jesteśmy w kontakcie z Fundacją, która przygotuje pomieszczenie ze szczególną aranżacją, i przesłaniem. Po zakończeniu bardziej przypominać będzie salę zabaw niż pokój do wykonywania skomplikowanych badań. Chodzi o to, żeby dzięki temu zmniejszyć u dzieci obawy przed badaniem’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Wzorem jest pracownia, w której tomograf bardziej przypomina domek ślimaka. Dyrektor szpitala i Starosta nie ujawniają szczegółów zapewniając jednocześnie, że ostrowski pokój badań będzie równie kolorowy i piękny.  

Sprzęt zakupiła WOŚP z kolei ze środków powiatowych sfinansowano prace budowlano-remontowe.

– ‘’Tylko w ostatnim czasie Fundacja zakupiła nam m.in. wysokospecjalistyczne USG, inkubatory, kardiomonitory, mobilny aparat rtg czy pompy infuzyjne dla neonatologii. Niebawem dotrze do nas fizycznie rzeczony tomograf komputerowy i aparat do RTG telekomando, dzięki którym nasz szpital zrobi kolejny duży krok do przodu’’– powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala. 

W sumie do Ostrowa ze środków WOŚP w okresie jej działalności trafił sprzęt za około 10 mln zł.

- ‘’Staramy się wykorzystywać każde dostępne źródło, żeby unowocześniać nasz szpital. W sprzęcie z WOŚP-u jest wielkie serce nas Polaków, tych którzy są przekonani o słuszności działań orkiestry. Nie byłoby tego gdyby nie działania także ostrowskiego sztabu i wielu wolontariuszy z całego regionu. Dziękujemy Wam za to!’’ – powiedział Starosta Ostrowski.

Otwarcie nowej pracowni planowane jest wstępnie we wrześniu.

 

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 30
dsc_0214.jpg kadr2.jpg

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.