Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Młody przedsiębiorca bardzo często stoi przed wieloma wyzwaniami finansowymi. Zobowiązania finansowe na początku drogi często są konieczne do dalszego rozwoju firmy. Leasing samochodu osobowego to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozyskać nowe auto z salonu w przystępnej ofercie cenowej. Przedsiębiorca może również wybrać używane samochody leasingowe w doskonałym stanie technicznym. Czym jest leasing i dlaczego jest to opcja korzystna dla Twojej firmy?

Na czym dokładnie polega leasing?

Leasing to połączenie kredytu oraz dzierżawy. Firma zajmująca się świadczeniem tego typu usług posiada odpowiednią moc nabywczą i zobowiązuje się do pozyskania produktu wskazanego przez klienta. Głównie, w leasing brane są samochody, jednak coraz częściej firmy decydują się także na wypożyczenie sprzętu komputerowego oraz innych ruchomości. Leasingobiorca uzyskuje możliwość korzystania z przedmiotu leasingu zgodnie z warunkami opisanymi w umowie. Formalnie, w leasingu operacyjnym, właścicielem przedmiotu w czasie trwania umowy pozostaje firma leasingowa.

Klient zobowiązuje się do systematycznego opłacania usługi w miesięcznych ratach. Po wygaśnięciu umowy leasingu ma możliwość wykupienia pojazdu w cenie dużo niższej od rynkowej. W przypadku leasingu finansowego, klient automatycznie staje się właścicielem pojazdu wraz z zapłaceniem ostatniej raty miesięcznej. Umowa leasingu jest zwykle podpisywana na okres od 2 do 5 lat. Jej warunki ściśle określają obowiązki po stronie klienta oraz firmy leasingowej.

Jakie korzyści oferuje leasing dla Twojej firmy?

Największym atutem jest oczywiście możliwość pozyskania nowego auta bez konieczności dużego, jednorazowego wydatku. Klient może zdecydować się na wynajem długoterminowy Skoda Superb i użytkować pojazd w zamian za miesięczne raty dostosowane do możliwości finansowych firmy. Kolejnym atutem jest to, że leasingobiorca nie musi martwić się szybkim spadkiem wartości pojazdu, ponieważ po wygaśnięciu umowy leasingu operacyjnego nie ma obowiązki kupowania używanego auta. Jednak gdy się na to zdecydujemy, samochód jest dla nas dostępny w bardzo przystępnej cenie znacznie niższej od wartości rynkowej.

Czy leasing samochodu osobowego to opłacalne rozwiązanie?

Z ekonomicznego punktu widzenia, leasing jest świetnym rozwiązaniem także ze względu na to, iż pozwala odliczyć wiele kosztów uzyskania przychodu od podatku VAT. Odpisy amortyzacyjne leżą po stronie firmy leasingowej, która pozostaje formalnym właścicielem auta. Samochody leasingowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy liczącego na łatwe zarządzanie swoją flotą.

Czy przedsiębiorca może swobodnie wybrać auto?

Firmy leasingowe starają się nie ograniczać swobody klienta w aspekcie wyboru konkretnego modelu samochodu. Renomowany leasingodawca posiada bardzo dużą moc nabywczą, dzięki czemu, możliwy jest wynajem długoterminowy samochodu Mercedes, a także innych modeli klasy premium. Klient może się także zdecydować na wzięcie w leasing samochodu używanego z komisu. Dzięki temu, przedsiębiorca może w pełni dostosować wybór auta do swoich potrzeb i kapitału firmy.

Bogata oferta samochód poleasingowych

Po wygaśnięciu umowy leasingu operacyjnego, klient nie ma obowiązku wykupywać auta. W takiej sytuacji trafia ono na rynek wtórny i może być kupione lub wyleasingowane przez nowego właściciela. Samochody po leasingowe to bardzo ciekawe rozwiązanie dla oszczędnych przedsiębiorców. W zamian za korzystną cenę można otrzymać młody i bardzo zadbany samochód, który był serwisowany w autoryzowanych punktach. Dobre firmy leasingowe posiadają swój serwis z aukcjami, na których możemy zapoznać się z aktualną ofertą używanych aut poleasingowych.