Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Grupa dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 wzięła udział w warsztatach na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego. W pracach murarskich pomagały przedszkolakom uczennice Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych.

Spotkania z przedszkolakami organizowane są w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych od dłuższego czasu, a na terenie CKP drugi rok z rzędu. Podczas warsztatów, które miały miejsce w czwartek, 7 listopada 2019r. dzieci mogły zobaczyć na czym praca budowlańca. Instrukcji krok po kroku udzielały uczennice ZSBE.

zdjecie

- „Z jednej strony maluchy rozwijają swoje zainteresowania, z drugiej strony młodzież czyli uczniowie naszej szkoły, aktywnie biorą udział w tych projektach podnosząc swoje kompetencje. Zadaniem młodzieży jest przedstawić swój przyszły zawód w formie jednego prostego zadania, które wspólnie z maluchami wykonują” – wyjaśnia dyrektor ZSB-E, Honorata Sachowska – Barańczak.

Podczas zajęć w CKP pojawił się Starosta Ostrowski Paweł Rajski, który nagrodził wielkie zaangażowanie przedszkolaków powiatowymi upominkami.

zdjecie

Warto dodać, że w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych organizowane są również spotkania przedszkolaków z uczniami kierunku architektura krajobrazu, podczas których wykonują drobne ozdoby (w grudniu będą to ozdoby bożonarodzeniowe). Natomiast 25 listopada 2019r. odbędzie się w szkole „Dzień Kolejarza” również z udziałem dzieci.

Inicjatorami tych spotkań są nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Odwiedzin: 19
dsc_0009.jpg dsc_0021.jpg dsc_0028.jpg dsc_0042.jpg dsc_0059.jpg dsc_0065.jpg dsc_0083.jpg dsc_0087.jpg dsc_0121.jpg