Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Kolejni kierowcy zatrzymani przez policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego stracili prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem prawo jazdy zostało zatrzymane dwóm mężczyznom w wieku 28 i 40-lat. Kierowcy pędzili z prędkością ponad 100 km/h, na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Mundurowi w ubiegły piątek, 6 listopada zatrzymali 2 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 28-latek z powiatu krotoszyńskiego pędził osobowym mercedesem 118km/h. Natomiast 40-letni mieszkaniec Poznania kierując passatem przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h.

Poza zaangażowaniem i troską policjantów o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach istotna jest również sama postawa kierujących - ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych uczestników ruchu, ale przede wszystkich przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza z odpowiednią prędkością to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach.

Przypominamy, że prędkość jest nieustannie najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.