W obecnych czasach posiadanie własnego środka pojazdu jest kluczową kwestią. Bez samochodu często nie jesteśmy w stanie dostać się do swojego miejsca pracy. Gdy miejsce pracy znajduje się w dużym mieście, w którym rozwinięta jest bardzo dobrze komunikacja nie mamy problemu, aby przyjechać do pracy na czas. Dużo gorzej jest w sytuacji, w której mieszkamy w małej wsi. Nie mając własnego samochodu często musimy zrezygnować z oferowanej i dobrze płatnej pracy przekreślając tym samym lepszą przyszłość. Z kolei, decydując się na dojazdy pociągami i autobusami do miejsca pracy przejazd z i do pracy wynosi naprawdę mnóstwo czasu.
Zdarzają się też sytuacje, w których nasz pojazd ulega zniszczeniu. Są to wypadki samochodowe, kolizje. Czasem to my, przez nieuwagę pozbawiamy się samochodów. Co zatem zrobić, gdy potrzebujemy samochód na już, a nie stać nas na zakup nowego? Na szczęście jest parę rozwiązań.
Pierwszym rozwiązaniem jest samochód zastępczy z OC. Otrzymanie samochodu zastępczego z OC sprawcy zdarzenia powodującego szkodę jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które zdecydowanie ułatwi nam życie. Aby uzyskać auto zastępcze z OC, osoba chcąca uzyskać samochód nie może być sprawcą kolizji bądź wypadku. Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych samochód zastępczy z oc wynajmie tylko i wyłącznie osobie poszkodowanej. Auto zastępcze przysługuje bowiem tylko dla ofiary kolizji lub wypadku.
Auto zastępcze przysługuje w ramach drobnej kolizji, na czas naprawy samochodu uszkodzonego. Otrzymamy samochód zastępczy z OC również w przypadku poważnego wypadku, który spowodował, że nasz samochód jest niezdatny do jazdy. Szkoda całkowita i częściowa ma jedynie wpływ na długość okresu otrzymania samochodu. Przy szkodzie całkowitej auto zastępcze przysługuje bowiem od dnia wypadku do dnia przelania pieniędzy za zniszczony samochód. Szkoda częściowa pozwala na otrzymanie samochodu jedynie do dnia naprawy uszkodzonego pojazdu.
Drugim rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów. Wypożyczalnie kiedyś mniej popularne, natomiast dzisiaj niejeden raz nas ratują. Ceny wypożyczenia samochodu zależą przede wszystkim od okresu wypożyczenia, marki samochodu, lokalizacji wypożyczalni i innych udogodnień np. wypożyczenie również fotelika dziecięcego.
Wypożyczalnia samochodów ma jednak pewne warunki. Wypożyczalnie często określają wiek kierowcy (bardzo często osoby poniżej 21 roku życia nie wypożyczą samochodu) i staż kierowcy. Podkreślić jednak trzeba, że warunki wypożyczenia samochodu zależą stricte od danej wypożyczalni, nie są one jednakowe w każdym miejscu najmu pojazdu.
Przed wypożyczeniem samochodu należy dokładnie przeczytać umowę. Przede wszystkim należy sprawdzić czy cena najmu samochodu obejmuje również ubezpieczenie i jaki pakiet. Jeśli cena najmu nie obejmuje ubezpieczenia to dobrze jest wykupić ubezpieczenie i jeździć bez obaw, że na karoserii pojawią się nowe rysy. Niektóre umowy przewidują określony limit kilometrów do przejechania, dlatego warto przeczytać dokładnie umowę najmu pojazdu. Na terenie Trójmiasta można niedrogo wynająć auto tu https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-trojmiasto/