Chór Nauczycielski świętował 60 lat śpiewu i muzycznych niespodzianek

W sali wypełnionej po brzegi zabrzmiały kompozycje od klasyki po jazz. W Ostrowie Wielkopolskim zespół obchodził sześć dekad działalności, a jubileuszowy koncert okazał się miejscem niespodzianek i wyróżnień. Publiczność długo oklaskiwała gości i chórzystów, którzy pokazali, że potrafią się odnaleźć w różnych stylach muzycznych.
- Świętowanie w Ostrowie Wielkopolskim
- Program i goście Jubileuszu Chóru Nauczycielskiego
- Sześć dekad dyrygentów i ludzi tworzących chór
Świętowanie w Ostrowie Wielkopolskim
Jubileuszowy koncert odbył się 24 października 2025 r.. Sala wypełniła się mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi, którzy przybyli, by posłuchać specjalnie przygotowanego programu podzielonego na trzy bloki. Zespół zaprezentował repertuar z różnych gatunków - od tradycyjnych pieśni po aranżacje z silnymi elementami rozrywkowymi - co wzbudziło żywe reakcje publiczności. Po zakończeniu występu nie zabrakło toastu i jubileuszowego tortu.
Program i goście Jubileuszu Chóru Nauczycielskiego
Chór zaprosił na scenę muzyków współpracujących z zespołem: gościnnie wystąpił Maciej Jesiołkiewicz (wokal), a towarzyszył mu zespół w składzie Marcin Mańka (gitara), Jakub Kamzol (kontrabas), Bartosz Pilarczyk (perkusja) oraz Marek Raczycki (pianino). Ich udział dodał koncertowi świeżości i pokazował, że chór nie boi się eksperymentów z brzmieniem.
W trakcie uroczystości wręczono również odznaczenia resortowe dla zasłużonych członków zespołu, a przyjęcie miało charakter zarówno oficjalny, jak i rodzinny — przyjaciół chóru i dawnych współpracowników łączyły wspomnienia i podziękowania.
“Przez sześć dekad przyzwyczailiście nas Państwo do śpiewu na wysokim poziomie. Dziękując za radość, którą dajecie słuchaczom i dzielenie się piękną pasją życzę wielu wspaniałych występów w przyszłości”
- powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski, wręczając bukiet róż Ewie Wojciechowskiej, najstarszej stażem chórzystce obecnej na uroczystości.
Sześć dekad dyrygentów i ludzi tworzących chór
Historia zespołu to także lista twarzy stojących za jego brzmieniem. Pierwszym dyrygentem był Franciszek Kowalski, następnie obowiązki te pełnił Florian Tomaszewski, potem chór prowadził Jerzy Wojtaszek, a później Janusz Lipiński. Od 2023 r. zespół prowadzi Renata Pacyna. Funkcję prezesa pełni Beata Folwarczna. Ta ciągłość pokoleń i zmian artystycznych dała podstawy do tego, że po sześćdziesięciu latach chór wciąż potrafi zaskakiwać.
Jubileusz był okazją nie tylko do wspomnień, ale i do spojrzenia w przyszłość — organizatorzy zapowiedzieli dalsze plany koncertowe i współpracę z lokalnymi inicjatywami kulturalnymi, aby głosy chóru nadal rozbrzmiewały na scenach regionu.
na podstawie: Powiat Ostrowski.
Ostatnie Artykuły

ZST z akredytacją Erasmus+. Uczniowie wrócili ze stażów z Irlandii i Niemiec

Nowy punkt alarmowy na Osiedlu Wenecja. Czy wiesz, co oznaczają syreny?

Woda nie wybacza - letnia beztroska kończy się tragedią

Nowe węzły przesiadkowe w Ostrowie Wielkopolskim. Rower, auto i autobus w jednym miejscu

Zakaz dla ciężarówek i więcej patroli - policja szykuje się na długi weekend

Kaligrafia wraca do gry - w Ostrowie Wielkopolskim uczą pisać piękniej niż czcionka na ekranie

Młodzi ostrzanie stworzyli własne firmy. Trzy szkoły wyróżnione w finale konkursu

Deszcz nie zatrzymał dziecięcej radości. Gmina Ostrów Wielkopolski świętowała Dzień Dziecka na trzech frontach

Body Balance wraca na polanę. Ruszamy w czerwcu

Bajkowy Dzień Dziecka w ostrowskiej bibliotece - loteria, mozaiki i fotobudka, która ożywia baśnie

Ekologia na kółkach. W Ostrowie Wielkopolskim promują zielony transport

Klaun Czesio zawitał na chirurgię dziecięcą - Dzień Dziecka w szpitalu po ostrowsku

Motocykliści ignorują podstawy - policja interweniuje na ostrowskich drogach

Seniorzy przygotowali niespodziankę dla najmłodszych. Amfiteatr czeka na międzypokoleniowe spotkanie
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, zgłaszanie usterek, zajęcie pasa drogowego
- Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Książnica Pedagogiczna w Kaliszu - Filia w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt i godziny
- Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, zgłaszanie usterek, zajęcie pasa drogowego
- Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Raszkowie - adres, godziny, karta biblioteczna
- Gminno-Miejskie Centrum Pomocy "Wiara-Nadzieja-Miłość" w Odolanowie - kontakt, usługi i zasady przyjęcia
