Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. W ostatnich dniach policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym co najmniej o 50 km/h.

W ostatnim czasie, policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec 4 kierujących, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Wszyscy stracą teraz swoje prawa jazdy na 3 miesiące.

Niechlubny rekordzista to 48-letni kierowca osobowej skody, który jechał z prędkością ponad 107 km/h w terenie zabudowanym.

Okres jesienny to trudne warunki na drodze. Pamiętajmy, że przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych tj. opady deszczu, niska temperatura, występujące błoto sprawiają, że warunki na drodze stają się niebezpieczne. Pamiętajmy, że jezdnia w połączeniu z opadami atmosferycznymi i zalegającymi na drodze liśćmi jest śliska i wydłuża się droga hamowania. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt staje się dużo bardziej niebezpieczne.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie zdrowego rozsądku i dostosowanie prędkości do zmieniających się często warunków atmosferycznych. Stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze uchroni od wypadku drogowego i tragicznych jego skutków.