Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Służyć ludziom nawet z narażeniem życia. Słowa roty ślubowania w codziennej służbie policjantów nie są tylko pustymi słowami. Udowodnili to st. post. Remigiusz Dudka i st. post. Bartosz Szyszka. Szybka interwencja policjantów uratowała życie 25-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo rzucając się pod pociąg.

Dla wszystkich służb priorytetem jest ratowanie ludzkiego życia. 24 stycznia br. policjanci ostrowskiej komendy uratowali młodego mężczyznę. 25-latek poinformował członków rodziny o tym, że chce rzucić się pod pociąg. Bliscy zaalarmowali Policję. Natychmiast dyżurny przekazał informacje policjantom Wydziału Prewencji, st. post. Remigiuszowi Dudce i st. post. Bartoszowi Szyszce.

Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce interwencji zastali zgłaszających, którzy poinformowali, że mężczyzna wysłał smsa, z którego miało wynikać, że podejmie próbę samobójczą. Osoby poinformowały policjantów, że 25-latek może jednak przebywać w swoim mieszkaniu. Policjanci sprawdzili adres, jednak nikogo tam nie zastali. Następnie, mundurowi ustalili odcinek torów na którym mógł przebywać mężczyzna.

Desperat wbiegł na tory i chciał rzucić się pod jadący pociąg. Policjanci natychmiast pobiegli za nim. W ostatnim momencie siłą ściągnęli mężczyznę poza tory kolejowe.

Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. 25-letni ostrowianin został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.