Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Jaki garnitur ubrać na wesele?

Zbliża się lato, robi się ciepło, dzieciom kończy się rok szkolny, zaczynają się wakacje. Wiąże się to często z wakacyjnymi wyjazdami, urlopem oraz oczywiście z weselami. Impreza taka jak wesele jednak charakteryzuje się tym, że panowie nie mają bladego pojęcia, co na siebie włożyć. Często pojawia się dylemat: klasyka czy ekstrawagancja? Na co można sobie pozwolić? Czy to na pewno dobrze wygląda? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule, dzięki czemu będziecie wiedzieć, jaki ubiór będzie w dobrym guście. 

Czego się wystrzegać, ubierając się na wesele?

Dzisiaj całe szczęście coraz więcej mężczyzn rozumie, że ubierając się na wesele, należy wyglądać elegancko. Jednak wciąż można trafić na przypadki, w których pojęcie elegancji jest rozumiane nieco inaczej. Mowa tutaj o takich sytuacjach, gdy wśród weselnego tłumu wyróżnia się koszula w kolorze intensywnego atramentu. Równie popularne są koszule w kolorach krwistej czerwieni czy pomarańczy. Często takim wyborom wtóruje błyszczący garnitur w odcieniach jasnej szarości lub żółci. Dopełnieniem są oczywiście pantofle z cienkim, kwadratowym noskiem. Z samego opisu można wywnioskować, że taki zestaw ma dużo więcej wspólnego z kiczem niż z elegancją.

Pozostając przy stylizacjach, których należy się wystrzegać, należy wspomnieć o tym, by nie ubrać się zbyt formalnie. Na weselach można dostrzec mężczyzn w smokingach. Smoking jest uważany za ubiór bardzo oficjalny, który przeznaczony jest na przyjęcia po godzinie 18, a wesela często zaczynają się kilka godzin wcześniej. Warto też zwrócić uwagę na garnitury męskie. W tej kwestii powinniśmy odrzucić czarny garnitur, gdyż jest on przeznaczony dla pana młodego. Jako gościowi nie wypada takiego założyć. 

Nie można też przesadzić w drugą stronę, czyli ubrać się zbyt nieformalnie. Trzeba zapomnieć o włożeniu jeansów i trampek – takim czymś można urazić parę młodą. 

Jaki garnitur będzie najodpowiedniejszy?

Wystarczy obejrzeć wystawy, jakie prezentują sklepy z garniturami, by wywnioskować, że najbardziej klasyczne rozwiązania będą najlepsze. W kwestii wyboru garnituru na jakąkolwiek okazję, w tym wesele, najlepiej postawić na granatowy garnitur jednorzędowy na dwa guziki oraz proste spodnie z kantem. Taka stylizacja idealnie sprawdzi się na weselnej sali, ale także w innych sytuacjach pokroju rozmowy kwalifikacyjnej. Granatowy garnitur zawsze będzie eleganckim strojem, świetnie pasującym na weselu. Należy pamiętać, że taki garnitur męski nie powinien być zbyt ciemny, aby nie pomylić go z czarnym, który przecież nie jest odpowiedni. 

W sklepach z garniturami można zauważyć także inny, niezwykle uniwersalny kolor. Jest to oczywiście ciemny odcień szarości. Tak samo jak granatowy garnitur, świetnie sprawdzi się także w innych sytuacjach, w których ubiór garnituru jest nieodzowny. Różnicą pomiędzy tymi dwoma kolorami jest jednak to, że granatowy garnitur wciąż jest dużo powszechniejszy, dlatego jeśli mężczyzna chce się wyróżniać, pozostając w klasyce, to szary kolor będzie idealnie się do tego nadawał. 

Co wybrać, jeśli chcemy się wyróżniać na weselu?

Może się zdarzyć tak, że mężczyzna stwierdzi, że nie chce wyglądać tak samo jak dwudziestu innych zaproszonych gości. W takiej sytuacji najłagodniejszą zmianą, która jednak może dużo wnieść do stylizacji, będą dodatki, takie jak kamizelka. Kontrastowo dobrana kamizelka może całkowicie zmienić całkowity wygląd naszego stroju. Zaznaczy ona także oddzielenie marynarki od spodni.

Po odwiedzinach sklepu z garniturami mężczyzna może mieć kilka wizji swojego weselnego ubioru. Jednak o czym należy pamiętać, wybierając mniej formalny garnitur? Przede wszystkim o tym, że poziom formalności górnej części garnituru powinien być zgodny ze spodniami. Ważne jest to, że istnieje kilka połączeń, które będą świetnie wyglądać i doskonale pasować. Pierwszym takim połączeniem jest połączenie granatowej marynarki z szarymi spodniami. To niezwykle znane zestawienie jest pomostem pomiędzy formalnym garniturem a zbyt sportowymi kontrastami. Kolejnym, zawsze modnym wyjściem, jest garnitur męski w kratę, najczęściej w odcieniach granatu.