Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Prawie pół tysiąca dzieci przyszło na świat w ostrowskim szpitalu od początku 2021 roku. W ostrowskiej lecznicy bezpośrednio towarzyszyć mogą tatusiowie, bo normalnie odbywają się tutaj porody rodzinne.

Od lat ostrowska „porodówka’’ należy do najchętniej wybieranych przez pacjentki w regionie.

- ‘’To był jeden z powodów podjęcia przez nas decyzji o kompleksowej modernizacji oddziału i stworzeniu tutaj warunków na miarę XXI wieku i oczekiwań osób czekających na narodzenie dziecka’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski. Kwotę ok. 3 mln zł na ten cel przeznaczyła zgodnie cała Rada Powiatu.

zdjecie

Nowy oddział z kameralnymi pokojami nowoczesnym wyposażeniem funkcjonuje od lipca 2020 roku.

zdjecie

-‘’Mamy rozwiązania, jakimi inni nie mogą się pochwalić. M.in. salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego z prawdziwego zdarzenia, nowoczesny system nadzoru nad pacjentką jeśli chodzi o monitorowanie ciąż zagrożonych, pokoje wyposażone w węzły sanitarne oraz klimatyzację’’ – wyliczał podczas otwarcia kierownik oddziału dr Tomasz Gostomczyk.

zdjecie

Rocznie na ginekologię trafia ok. 4,5 tys. pacjentek, u których wykonywanych jest 1,5 tys. operacji oraz tyle samo drobnych zabiegów ginekologicznych związanych z poronieniami, krwawieniami oraz rozpoznaniami onkologicznymi. Coraz częściej trafiają tutaj pacjentki także z innych województw.

Te najbardziej radosne i oczekiwane wizyty pacjentek wiążą się z narodzinami dzieci. Mimo pandemii dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego personelu oddział cały czas pracuje normalnie.

-‘’Tylko w marcu 2021 przyszło u nas na świat ponad 150. Dzieci. W tym ważnym momencie dla rodzącej może towarzyszyć wskazany przez nią partner. Porody rodzinne odbywają się u nas cały czas’’ – powiedziała Anita Świątek, położna oddziałowa.

Jedynym warunkiem udziału jest wykonanie przez ojca bezpłatnego testu na miejscu w szpitalu. Po ok. półgodzinie otrzymuje on wynik i jeśli jest negatywny może towarzyszyć rodzącej. Partner musi jedynie zakupić strój jednorazowy.

zdjecie

Z myślą o komforcie, ale również bezpieczeństwie rodzących zakupiono na ostrowską ginekologię także dwa łóżka porodowe nowej generacji.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 19
DSC_1531 DSC_1551 1617273491819 138438613_2727089137543517_4222239154261624337_n