Ostrów Wlkp.: Międzynarodowy sukces pianistki

I miejsce, złoty medal i zaproszenie na koncert w Royal Albert Hall w Londynie, jednej z najbardziej rozpoznawalnych sal koncertowych świata, taki sukces odniosła Magdalena Adamczak młoda pianistka z naszej szkoły muzycznej.
Pianistka Magdalena Adamczak została laureatką I miejsca w International Music Competition Grand Prize Virtuoso” w Londynie. Magdalena to 17-letnia uczennica ostrowskiego Zespołu Szkół Muzycznych oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Na fortepianie uczy się pod kierunkiem dr. hab. Roberta Adamczaka.

W kwietniu 2021 roku międzynarodowe jury International Music Competition Grand Prize Virtuoso” w Londynie przyznało Magdalenie Adamczak I miejsce oraz złoty medal w kategorii fortepian (16-18 lat). Młoda pianistka otrzymała również wyjątkową nagrodę - zaproszenie do udziału w koncercie w Royal Albert Hall w Londynie w sezonie artystycznym 2021/22.

W konkursie wzięli udział muzycy z kilkudziesięciu krajów świata.
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim,
powiat-ostrowski.pl/artykul/7466
Ostatnie Artykuły

Barok bez kurzu w Ostrowie. Bach, Janitsch i bezpłatny koncert

Bez prawa jazdy i z zakazem - ostrowska drogówka zatrzymała trzech kierowców

Autobusy ominą skrzyżowanie Ledóchowskiego i Piłsudskiego

Dwie noce z teatrem w OCK. Improwizacja, absurd i mocny monodram

Maria Seweryn w Ostrowie zagra monodram o prawie i przemocy

W Ostrowie majowe obchody przypomniały, że wolność nie jest dana raz na zawsze

Biniewscy strażacy dostali nowe ubrania. To był dzień pełen symboli

Adrian Bednarek w Ostrowie Wielkopolskim. Biblioteka szykuje wieczór noir

Jump Planet wchodzi do OKM. Zniżki dla aktywnych mieszkańców

Ponad dwustu młodych strażaków podniosło flagę w Ostrowie Wielkopolskim

Skarpetki i Pucio w Ostrowie. Dzień Dziecka z kulturą w dwóch odsłonach

Ponad 3100 kontroli i rekordzista z ponad 1,1 promila - taki był weekend na drogach Ostrowa
![[PIŁKA RĘCZNA] Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Industria Kielce 26:34 w ORLEN Superlidze](/images/mecz/thumbnails/rebud-kpr-ostrovia-ostrow-wielkopolski-industria-kielce-03052026-2634.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Industria Kielce 26:34 w ORLEN Superlidze
![[KOSZYKÓWKA] Paul Scruggs rozstrzygnął w końcówce – Stal Ostrów Wielkopolski przegrała w Orlen Basket Lidze 86:88](/images/mecz/thumbnails/energa-trefl-sopot-tasomix-rosiek-stal-ostrow-wielkopolski-02052026-8886.webp)
