Przed kilkoma dniami z powodzeniem uczniowie ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych uczący się w klasach o kierunku transport kolejowy brali udział eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kolejowej  „Europa pełną parą 2021”.

zdjecie

Zmagania zostały przeprowadzone w formie zdalnej. Wystartowali w nich: Kamil Pietroń, Kacper Podgórski, Mateusz Janiak, Aleksandra Paluszek, Mateusz Łuszczek, Bartosz Jasiński, Alan Jaś, Magdalena Miklas, Aleksandra Krawczyk. Opiekę nad nimi sprawowała Dorota Kierzek – nauczyciel przedmiotów zawodowych związanych z transportem kolejowym. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Edukacji dla Rozwoju Kolei. W sumie do rywalizacji przystąpiło 211 uczniów z 23 szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski.

zdjecie

,,-Do II etapu zmagań, który odbędzie się niebawem, bo 17 czerwca w Warszawie zakwalifikowało się 39 osób. W gronie tym znalazła się dwójka przedstawicieli ZSB-E w Ostrowie Wlkp.: Mateusz Łuszczek z wynikiem 95% i Alan Jaś (92,5 %). Pozostałe osoby biorące udział w konkursie również osiągnęły bardzo dobre rezultaty, lecz niewystraczające, aby wejść do finału’’ – podsumowała Dorota Kierzek.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 131
DSC_0547 kmk kmk-5