Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Trwa ciągłe modernizowanie Zespołu Szkół Budowalno-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Zaledwie przed kilkoma dniami w ramach projektu unijnego „Kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego młodzieży w Powiecie Ostrowskim II” placówka ta zyskała nową doskonale wyposażoną pracownię biologiczną.

zdjecie

Pozyskane w ten sposób środki przeznaczono na nowoczesne pomoce dydaktyczne umożliwiające innowacyjne i atrakcyjne nauczanie biologii. Ponadto w ramach przeprowadzonego kursu „Fizjologii roślin” trwającego od 12 kwietnia do 28 czerwca 2021 r. młodzież wykonała szereg doświadczeń biologicznych połączonych z nauką obchodzenia się ze sprzętem laboratoryjnym, w tym umiejętności korzystania z mikroskopów.

zdjecie

- Wiedzę z przedmiotów przyrodniczych uczniowie najlepiej przyswajają sobie poprzez obserwację i eksperyment. Dlatego odpowiednie wyposażenie pracowni biologicznej jest kluczowym elementem w zrozumieniu trudnych zagadnień i formułowaniu prawidłowych wniosków. Ponadto nauka poprzez doświadczenie jest dla młodzieży zawsze sporym wyzwaniem uczącym nie tylko pracy zespołowej, ale również umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.  – podsumowała Kamila Kidziak-Bogucka nauczycielka biologii i chemii w ostrowskim ZSB-E.

Odwiedzin: 39
1.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 5.jpg 8.jpg 9.jpg f_1.jpg