Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrów Wielkopolski

Miniprzedsiębiorstwo RESIN z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim zostało zdobywcą głównej nagrody GRAND PRIX Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2021. Firma produkuje i sprzedaje personalizowaną biżuterię i podkładki z żywicy epoksydowej. Ten niewielki, elastyczny, trwały i modny produkt zyskał uznanie kapituły konkursowej.

zdjecie

To osiągnięcie otwiera uczniom kolejne możliwości. Minisprzedsiebiorstwo RESIN, działające pod opieką Celiny Krzyżańskiej, dalej reprezentować będzie Polskę w konkursie europejskim. Konkurs ten odbędzie się 13-15 lipca 2021 r. Dodatkowa trudnością będzie rozmowa z komisja w  języku angielskim.

Z młodymi przedsiębiorcami w dniu 11 czerwca 2021 roku spotkał się Starosta Ostrowski Paweł Rajski, gratulując sukcesów.

zdjecie

- Cieszę się ogromnie, że młodzieży udało się osiągnąć aż Grand Prix, które było dla nas bardzo miłą nagrodą i ogromną radością. Wierzyłam w nich od samego początku. Jestem z nich bardzo dumna. – powiedziała Celina Krzyżańska, opiekun grupy, nauczyciel przedsiębiorczości oraz j.angielskiego.

Skład zwycięskiej drużyny tworzą: Emilia Urbaniak, Wiktoria Freus, Krystian Kozielski i Mikołaj Rybarczyk.

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiebiorstwo PRODUKCIK, organizowane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” polega na ocenie pomysłu biznesowego działalności prowadzonej w okresie od listopad do końca marca. W raporcie uczniowie określają swój pomysł na biznes, swoje doświadczenia i mają z tego zakresu rozmowę z komisją. Odpowiadają na pytania dotyczące idei projektu, sposobu działania danego produktu i mieli jeszcze zaprezentować spot reklamowy, który uznany został za najlepszy:

https://youtu.be/a0oXKse0_a8

- To ogromny sukces, który potwierdza, iż szkoła tworzy dobry klimat do przedsiębiorczych działań uczniów oraz wspiera młodych ludzi w ich odkrywaniu i rozwijaniu własnych uzdolnień i kompetencji. Mamy nadzieje, że sukces jaki odniosła społeczność Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, będzie stanowić inspirację do podejmowania działań sprzyjających kształtowaniu postaw przedsiębiorczych młodzieży- powiedziała Małgorzata Sobkowicz Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Projekt ten realizowany jest w Polsce już od 26 lat. Co roku startuje w nim ponad 100 początkujących firm. Pierwsza kwalifikacja odbywa się  na podstawie przedstawionego biznes planu i to komisja biznesowa wyłania 20 finalistów. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż oceny w finale dokonują wyłącznie przedstawiciele świata biznesu- praktycy życia gospodarczego. W ich opinii uczniowie znakomicie zorganizowali swoje pierwsze biznesowe przedsięwzięcie. Reprezentacja z ZAP-u w tym roku prześcignęła wszystkich.

W tym roku w Zespole Szkół Technicznych w jednej klasie graficznej powstały aż dwa miniprzedsiębiorstwa czteroosobowe. Jedno z nich to nagrodzone RESIN drugie to KERN (Kinga Snadna, Nikola Kakapiec, Eryk Fiółka i Radosław Kubczak).

zdjecie

Druga drużyna tworzyła trzy produkty: kule z nici bawełnianej (cottonballs) ,plecione bransoletki- paski z paracordu,  a także portrety- grafiki ze zdjęcia przetwarzane w programie graficznym.

- Paski to też bardzo dobre narzędzie do wielu rzeczy, jako harcerz używam jej np. do spinania plecaka, albo do mocowania. – powiedział pomysłodawca.

zdjecie

W spotkaniu z Starosta Ostrowskim wzięli tez przedstawiciele Młodzieżowych Misji Gospodarczych. Michał Błaszczyk, Antoni Ławniczak, Jakub Twardowski i Jakub Zemski to skład drużyny „Wesołe loty”, uczestnicy biorący udział w zadaniu zaproponowanym przez Aglomerację Kalisko- Ostrowską. Uczniowie zajęli się przemysłem lotniczym.

Dodał(a): Zuzanna Jerzyk
Odwiedzin: 31
dsc_0838.jpg dsc_0839.jpg dsc_0841.jpg dsc_0859.jpg dsc_0864.jpg dsc_0867.jpg dsc_0871.jpg dsc_0875.jpg dsc_0878.jpg dsc_0880.jpg dsc_0884.jpg dsc_0901.jpg dsc_0904.jpg dsc_0909.jpg