30 stycznia zagra po raz kolejny – będzie to 30 Finał – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte.

W tym roku zbiórka pieniędzy poświęcona będzie na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

zdjecie

- „Włączając się w tegoroczną licytację pokazujemy jak bliskie naszym sercom jest życie i zdrowie drugiego człowieka. Kto mnie zna, ten wie, że sprawy związane ze zdrowiem, poprawą warunków leczenia są przez mnie traktowane priorytetowo. Zatem gorąco zachęcam do uczestnictwa. Nagroda do wylicytowania jest równie ciekawa” – dodał Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

A w tym roku Powiat Ostrowski wystawia na licytację przejazd po Powiecie Ostrowskim historycznym i stylizowanym na salonkę ŻUK-iem wraz z dodatkowymi atrakcjami. Właścicielem tego wyjątkowego pojazdu jest Mateusz Pawłowski z Nabyszyc. Prywatnie to pasjonat polskiej motoryzacji i old timerów. Nakładem sporych sił i środków odrestaurował króla PRL-owskich szos dostawczego Żuka. Stworzył w nim stylową salonkę. Oglądanie powiatu z tej perspektywy może przysporzyć dodatkowych wrażeń, a ostrowskiemu sztabowi WOŚP dodatkowych funduszy.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznego finału wolontariusze zbierać będą środki na zakup specjalistycznego sprzętu do walki z chorobami i wadami wzroku u dzieci.

Jednym z beneficjentów kupowanego przez WOŚP sprzętu medycznego jest ostrowski szpital. Przez lata Fundacja zakupiła tu urządzenia o wartości ok. 10 mln zł. Tylko w ostatnich latach znalazły się wśród nich m.in. nowoczesna karetka neonatologiczna oraz tomograf komputerowy.

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 36
DSC_0993.JPG DSC_0994.JPG DSC_1001.JPG DSC_1002.JPG