Wiadomo już kto został przyjęty do szkoły średniej, a kto musi wziąć udział w naborze uzupełniającym. 2 sierpnia szkoły opublikowały listy przyjętych i informację o wolnych miejscach dla tych, którym z różnych względów nie powiodło się podczas pierwszego rozdania.

2 sierpnia 2022r. w szkołach ponadpodstawowych wywieszone zostały listy osób przyjętych w ramach naboru podstawowego oraz informacje o wolnych miejscach. Swój status uczniowie mogą sprawdzić również po zalogowaniu na stronie naboru: https://nabor.pcss.pl/ostrow.

Osoby niezakwalifikowane mogą wziąć udział w naborze uzupełniającym, który odbędzie się w dniach od 3 do 5 sierpnia do godz. 15:00. Nabór uzupełniający nie będzie odbywać się za pomocą strony internetowej. W tym czasie będzie trzeba zgłosić się z podaniem i oryginałem świadectwa bezpośrednio do danej szkoły, w której są jeszcze wolne miejsca.

W sumie w szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowski dostępnych jest wolnych 130 miejsc: w liceach ogólnokształcących - 50 miejsc (I LO, III LO, LO w ZSP CKU Przygodzice), w technikach - 56 miejsc (ZSE, ZST, ZST-E, ZSB-E, ZSP CKU Przygodzice), w branżowych Szkołach I Stopnia - 24 miejsca (ZST-E, ZSB-E).

W ramach naboru uzupełniającego zainteresowanych przyjmie także Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.

O przyjęciu do szkoły w naborze uzupełniającym nie będzie decydować kolejność zgłoszeń lecz punktacja! W przypadku niepowodzenia uczniom zostanie wskazana inna placówka.

Przypomnijmy, że w tym roku w naborze do szkół ponadpodstawowych aplikowała rekordowa liczba uczniów (2.787) z rocznika 2007 i 2008. Więcej niż zwykle zgłosiło się uczniów z innych powiatów (590). W okresie od 20 lipca do 1 sierpnia 233 osoby wycofało swoje podanie lub nie potwierdziło woli przyjęcia. W związku z tym w szkołach pojawiły się wolne miejsca. Na chwilę obecną chęć przyjęcia do powiatowych szkół zadeklarowały 32 osoby. W porównaniu z rokiem ubiegłym utworzone zostały 23 oddziały więcej! 

Ostatecznie w naborze podstawowym przyjęto 2.447 osób, z czego 2.028 z Powiatu Ostrowskiego, 378 spoza Powiatu Ostrowskiego i 41 uczniów z Ukrainy. Do klas licealnych przyjęto 1105 osób, do techników 915, do szkół branżowych I stopnia 427 uczniów.

Ogłoszenie wyników naboru uzupełniającego nastąpi 16 sierpnia 2022r. o godz. 10:00 w poszczególnych szkołach.

Dodał(a): Biuro Promocji i Relacji Społecznych
Odwiedzin: 16