Policja Ostrów Wlkp.: Ostrowski policjant osiągnął wysokie wyniki podczas zawodów w kolarstwie szosowym
21 sierpnia br. w Warce odbyły się po raz piąty Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Tytułu Mistrza Polski bronił ostrowski policjant sierż. sztab. Michał Michalski. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wziął również udział w Orlen Tour de Pologne Amatorów w Arłamowie
Wyścig w kolarstwie szosowym w Warce był okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych uczestników, zawodowców i amatorów.
Na linii startowej stanęli funkcjonariusze z całej Polski, reprezentujących różne służby mundurowe, w tym Policję, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Straż Graniczną i Służbę Więzienną.
Ostrowską komendę reprezentował policjant Wydziału Ruchu Drogowego sierż. sztab. Michał Michalski, który bronił tytułu Mistrza Polski.
Zawodnicy pokonali 66-kilometrową trasę (2 okrążenia po 33 km).
Nasz policjant zawody ukończył na 6 pozycji z czasem 1h35 min, co dało średnią prędkość blisko 41km/h. Jak sam przyznał poziom w tym roku był bardzo wysoki.
Prawie miesiąc wcześniej, bo 31 lipcakolarze-amatorzy wystartowali w ramach Orlen Tour de Pologne Amatorów,w ramach których rywalizowano również o tytuł Najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Zawody odbyły sięwm. Arłamów.Wśródzawodnikówbył również sierż. sztab. Michał Michalski.
Trasa liczyła 75 kilometrów a kolarze musieli pokonać wiele trudnych podjazdów, a po nich szybkich zjazdów.
Start odbył się w trudnych warunkach pogodowych, padał deszcz i było bardzo ślisko. Jednak w trakcie pierwszej pętli pogoda znacznie się poprawiła.
Sierż.sztab. Michał Michalski na około 1400 startujących zajął 80 pozycje, natomiast wśród policjantów zdobył 9 miejsce. Czas, w którym pokonał dystans to 2h25min, co dało średnią prędkość blisko 31km/h.
Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów.
Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim,
ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl/w17/aktualnosci/237351,Ostrowski-policjant-osiagnal-wysokie-wyniki-podczas-zawodow-w-kolarstwie-szosowy.html
Ostatnie Artykuły

Body Balance wraca na polanę. Letni ruch pod gołym niebem

Kasa MZK będzie zamknięta. Bilety kupi się w automatach

Smartfon bez stresu - ostrowskie warsztaty zamknęły cykl z AI i komunikatorami

Awionetka zderzyła się z autem na lotnisku - 15 osób w scenariuszu

Cerberus K9 w Ostrowie. W 3mk Arenie spotkają się służby i eksperci

Rozbita butelka i ucieczka w parku - policja znalazła ponad 320 gramów narkotyków

Woda w Górznie nadal pod nadzorem. Gmina czeka na decyzję sanepidu

Zimowa elegancja smart casual - jak połączyć wygodę z klasą?

Pakiety medyczne a zdrowie osób często podróżujących - jak zadbać o opiekę w trasie

Jak poprawić jakość internetu bez zmiany operatora?

Jak regularna diagnostyka pomaga wykrywać problemy zanim staną się poważne?

W Ostrowie Wielkopolskim podziękowano rodzinom zastępczym za codzienny trud

Ostrowscy strażacy wrócili z Hanoweru z medalami i rekordem toru

Uciekał przed policją po pijaku - w aucie znaleziono jeszcze coś zakazanego
Przydatne dane teleadresowe
- Gminna Spółka Wodna "Brok" w Wysokiem Mazowieckiem - kontakt i finansowanie
- KRUS w Ostrowi Mazowieckiej - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
- Nadleśnictwo Antonin - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zasady wjazdu do lasu
- Komisariat Policji w Nowych Skalmierzycach - kontakt, dzielnicowi, godziny
- Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, oferta, rejestracja
- Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim - kontakt, komisariaty, dzielnicowi
