Kolejne turnieje tenisa stołowego z udziałem młodych zawodników z klubów powiatu ostrowskiego były dla nich bardzo udane. Reprezentanci drużyn Orła Wysocko Wielkie oraz Tajfunu Ostrów Wielkopolski kończyli zawody z medalami i zajmowali w nich wysokie miejsca.

zdjecie

W Zdunach 29 października odbyło się I Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów w tenisie stołowym. Reprezentanci Orła Wysocko Wielkie zdobyli w nim aż 5 medali. Anna Uciechowska triumfowała w kategorii żaczek, a Aleksandra Nawrocka i Franciszek Mielcarek w kategorii kadetów. Srebro ze Zdun przywiozła startująca w kategorii kadetek Amelia Kucharska, a brąz żak Cezary Bednarczyk.

zdjecie

Wysokie miejsca w tych zawodach zajęli także Joanna Wczesna, Wiktor Kot, Iwo Polarczyk, Jędrzej Bednarczyk, Jan Perz, Szymon Świtała, Bartosz Świtała oraz Nadia Spławska.

Po pierwszej turze rozegranych Grand Prix Południowej Wielkopolski we wszystkich kategoriach młodzieżowych (żak, młodzik, kadet, junior) w klasyfikacji medalowej zawodnicy Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego przy LKS Orzeł Wysocko Wielkie zajmują 1. miejsce z dorobkiem 10 medali (6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy).

Drugi w tej klasyfikacji jest LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski z dorobkiem 4 medali (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy). Zawodnicy tego klubu zaprezentowali się bardzo dobrze w Ogólnopolskim Festiwalu Tenisa Stołowego, który odbył się 29 października w Gliwicach. Młodzicy ostrowskiej ekipy - Agata Strzelczak oraz Filip Pioch - zajęli w zawodach 5. miejsce, z kolei Tymon Kokot uplasował się na 13. pozycji.

Dodał(a): Biuro Promocji i Relacji Społecznych