W dniu 16 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie z Adamem Spychałą strażakiem ostrowskiej komendy PSP, który jako pierwszy Polak został Mistrzem Świata w wymagającej żelaznej kondycji dyscyplinie Firefighter Combat Challenge.

zdjecie

W czerwcu podczas zwodów w Hanowerze pokonał wszystkich rywali z siedmiu państw Europy i uzyskał prawo wyjazdu na Mistrzostwa Świata, które odbyły się w kolebce tej dyscypliny w USA. Tam także nie dał szans rywalom i z okazał się najlepszy. Medale zdobył także w konkurencjach zespołowych.

zdjecieOd lewej: A. Rybka ARET, J. Pigłas JMP Medical, P. Rajski Starosta Ostrowski, A. Spychała, J. Wiśniewski 

Nazwa dyscypliny nie oddaje do końca trudu, jaki muszą pokonać startujący w niej zawodnicy. Uczestnik w jak najszybszym tempie, z ważącym kilkadziesiąt kilogramów oprzyrządowaniem i oddychając przez aparat tlenowy musi pokonać szereg przeszkód. Od wspinaczki po schodach i wciągania ciężkich strażackich węży na kilkanaście metrów w górę, poprzez przesuwanie młotem 70-lilogramowej sztancy. Koniec wieńczy holowanie 90-kilogramowego manekina. Pan Adam robi to wszystko najszybciej na świecie!

-,,Jako Powiat Ostrowski dołożyliśmy finansową cegiełkę do wyjazdu na te zawody, bo cenimy ludzi z pasją, którzy potrafią stawiać ambitne cele i je rywalizować promując przy okazji nas powiat. I na pewno były to dobrze zainwestowane środki’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

W spotkaniu uczestniczyli także: Jakub Pigłas z firmy JMP Medical oraz Arkadiusz Rybka z firmy ARET, którzy podobnie jak powiat nie szczędzili kasy na sfinansowanie wyjazdu oraz Jacek Wiśniewski Komendant PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Sam mistrz już myśli o kolejnym sezonie. ,,Jeszcze jestem głodny sukcesu’’ – mówił. Marzeniem jest oczywiście powtórzenie mistrzostwa z tego roku i… pobicie rekordu świata. W tym zabrakło zaledwie 1.6 sek. Trzymamy kciuki za spełnienie marzeń i za samodyscyplinę i reżim diety, którym Pan Adam musi się poddawać przygotowując się przez cały rok.    

Dodał(a): Janusz Grzesiak
Odwiedzin: 24
DSC_0829 DSC_0832 kadr