Płyty PMMA, które wykorzystasz wszędzie. Czym są i jakie mają właściwości?

Być może skrót PMMA nie jest szeroko znany w społeczeństwie, ale o popularnej “pleksie” słyszał chyba każdy. To właśnie ona powstaje z polimetakrylanu metylu metodą wytłaczania. Uznawane jest za sztywne i termoplastyczne tworzywo o gładkiej i równej powierzchni. Znajduje swoje zastosowanie m.in. w branży budowlanej, spożywczej, handlowej, produkcyjnej oraz meblowej. Płyta plexi daje nam nieograniczone możliwości w mieszkaniach, domach i przestrzeni użyteczności publicznej. Dziś przybliżymy temat materiału, który z powodzeniem zastępuje tradycyjne szkło. 

Termoplastyczność, wytrzymałość, wysoka sztywność. Czy coś więcej wyróżnia arkusze pleksi?

Wiele możliwości metod obróbki zaliczają polimetakrylan metylu do najciekawszych tworzyw sztucznych. Płyty z plexi to przede wszystkim wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i odporność na zmienne warunki pogodowe. Nie sposób wspomnieć o porównaniu do tradycyjnego szkła. Pleksa nie stłucze się przy upadku lub uderzeniu. Jej niższa waga i zarazem cena sytuują ja na szczycie listy najtańszych produktów szkło podobnych. Dodatkową zaletą arkuszy pleksiglasowych jest to, że mają lepszą przepuszczalność światła i korzystniejsze warunki termoizolacyjne. W wielu przypadkach sprawdzi się lepiej od pozostałych materiałów. Dlatego, jeśli zależy Ci na jakości i trwałym materiale, wypróbuję pleksę do któregoś z tych celów. 

Płyta plexi cięta do kształtu i na wymiar. Zdecyduj się na produkt z najwyższej półki

Szerokie zastosowanie w wielu branżach daje Ci dużo możliwości. Ściana z pleksi zastąpi ścianę działową lub z powodzeniem starą balustradę na balkonie. W sklepach spożywczych wykorzystamy ją do budowy regałów na artykuły spożywcze, a urzędach na urny wyborcze. Materiał z pleksi o wysokiej sztywności i jakości poddawane jest procesowi recyklingowi, co jest zgodne ze środowiskiem naturalnym. Płyta może zostać ponownie wykorzystana i wielokrotnie zmieniać swój kształt w obróbce termicznej. Więcej informacji znajdziesz pod adresem https://www.plexart.com.pl/plyty/plyty-z-tworzyw/plexi/.